Wygrała skierlotka upieczona z sercem

(fot. Joanna Młynarczyk)

Ocenie poddanych było 20 ciast. Jury po degustacji wszystkich szarlotek przyznało główną nagrodę Renacie Starczyk ze Skierniewic. Druga nagroda powędrowała do Żanety Tomaszewskiej z Łyszkowic, a trzecią otrzymała skierniewiczanka Elżbieta Kroc. Centrum Kultury i Sztuki tradycyjnie już z okazji święta kwiatów zaprosiło mieszkańców do udziału w konkursie kulinarnym na najsmaczniejszą skierlotkę.

Konkurs na świąteczną skierlotkę z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tegorocznej, 17. edycji konkursu rywalizowało 20 ciast.

Wszystkie były prawidłowo przygotowane, kruche bądź półkruche, miały zapiekane owoce – mówi Dorota Konopacka, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. – Natomiast były próby wzbogacenia smaku budyniem, były smaki waniliowe, w niektórych szarlotkach czuć było cynamon, goździki. Dekoracje ciast nawiązywały do tematyki święta.

Jurorka przyznaje, że bardzo trudno było wybrać najsmaczniejszy wypiek.

Wygrało ciasto upieczone z sercem, które swą dekoracją nawiązywało do tematyki święta, a dobry wygląd został potwierdzony przez świetny smak – mówi Dorota Konopacka.

Jego autorka, Renata Starczyk po raz ósmy startowała w konkursie, a drugi raz z rzędu wygrała. Druga nagroda powędrowała do Żanety Tomaszewskiej z Łyszkowic, a trzecią otrzymała skierniewiczanka Elżbieta Kroc. Wyróżnienia otrzymały: Maja Krawczyk ze Skierniewic, Natalia Łapińska z Kolonii Starorawskiej oraz Izabela Pabijanek ze Skierniewic, zaś podziękowania za udział: Tomasz Brocki, Katarzyna Dec, Dominika El-Ward, Koło Gospodyń Wiejskich w Gzowie – Anna Ebert, Katarzyna Klemba, Aneta Salamon, Anna Piórkowska i Marta Połeć, Natalia Staniaszczyk, Monika Staniaszczyk, Katarzyna Trochimczuk, Stowarzyszenie Koła Kobiet Wiejskich w Miedniewicach - Urszula Wenus, Warsztat Terapii Zajęciowej przy stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” – Sylwia Winciorek.

Nagrody w konkursie ufundowali: miasto Skierniewice, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Redakcja Głosu Skierniewic i Okolicy oraz Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS