5-letnie Jeżyki z Przedszkola nr 1 w Skierniewicach spotkały się ze znaną ilustratorką, Katarzyną Bajerowicz.

5-letnie Jeżyki z Przedszkola nr 1 w Skierniewicach spotkały się ze znaną ilustratorką, Katarzyną Bajerowicz. (fot. Joanna Młynarczyk)

Katarzyna Bajerowicz znana ilustratorka, fotografka i malarka spotkała się (15.09) z najmłodszymi skierniewiczanami. W Przedszkolu nr 1 oraz w Przedszkolu nr 10 poprowadziła warsztaty z ilustracji. Spotkania z dziećmi odbyły się w ramach projektu biblioteki „Zainwestuj w wyobraźnię”.

– Żyjemy w świecie obrazkowym, lubimy jak tekstowi towarzyszy ilustracja, która pomaga skupić uwagę na czytanej treści – zwraca uwagę Katarzyna Malinowska, autorka projektu. – Brak obrazka czasem powoduje, że dziecko nawet na chwilę nie przystanie, nie zainteresuje się książką. To ilustracja buduje obraz świata. Dlatego warto jak najczęściej i jak największą gamę technik pracy ilustratorów pokazywać dzieciom, bo to wzbogaca i rozwija ich wyobraźnię – podkreśla bibliotekarka.

Projekt "Zainwestuj w wyobraźnię" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad projektem objęła Redakcja Głosu Skierniewic i Okolicy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS