Ruszył dwunasty rok uniwersytetu dla seniorów w Mszczonowie

(fot. Joanna Młynarczyk)

Po trzech latach przerwy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mszczonowie zainaugurował działalność. Działająca przy ośrodku kultury uczelnia zachęca do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach już od dwunastu lat. Oferta UTW skierowana jest nie tylko do środowiska seniorskiego, ale także do wszystkich chętnych.

W wakacje nie zaprzestaliśmy działalności, nieprzerwanie odbywały się zajęcia ruchowe, które słuchaczki najbardziej lubią. W nowym roku akademickim mamy do zaoferowania seniorom wiele rzeczy – zapewnia Grażyna Pływaczewska, dyrektor MOK.

I tak w programie m. in.: gimnastyka, zajęcia z aerobiku, seanse filmowe, wieczorki taneczne, lektorat językowy dla grup zaawansowanej i młodszej, zajęcia z pilates, z promocji zdrowia, zajęcia plastyczne grupy „Kolor” i wiele innych. Oferta skierowana jest nie tylko do środowiska seniorskiego, ale także do wszystkich chętnych. Na liście zapisanych jest około setka słuchaczy.

Podczas inauguracji UTW, w uznaniu dla działalności na rzecz upowszechniania kultury, wicepremier Piotr Gliński nadał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej dyrektor ośrodka Grażynie Pływaczewskiej. Odznakę wręczył jubilatce Józef Jerzy Kurek, burmistrz Mszczonowa. Burmistrz nagrodził na forum również młodą mieszkankę, Natalię Woszczyk za wybitne osiągnięcia naukowe. Mszczonowianka ukończyła Oxford Mst in History, a obecnie robi doktorat na Uniwersytecie we Florencji.

Cześć oficjalną inauguracji uświetnił Ryszard Wagner, finalista programu „The Voice Senior”, który przed mszczonowskimi słuchaczami UTW wystąpił w towarzystwie żony.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS