Pieniądze z Programu „1 Grosz” powędrowały do Domu Dziecka

Ponad 1 000 złotych przekazali pracownicy VEKA Polska dla dzieci w Domu Dziecka w Strobowie. Tak rozpoczął się charytatywny program w firmie pod nazwą „1 Grosz”.

To pierwszy tego typu program pracowniczy, ale jak zaznacza VEKA Polska z pewnością nie ostatni. Pomysłodawcy przyznają, że idea zrodziła się spontanicznie.

– Na początku przedstawiliśmy pracownikom nasz pomysł, który polegał na oddaniu kilku groszy ze swojej pensji. Akcja spotkała się z uznaniem, dlatego postanowiliśmy szybko działać – przyznaje Michał Stępień Kierownik HR w VEKA Polska.

Łącznie udało się zebrać ponad 500 złotych od wszystkich pracowników firmy, którzy włączyli się w akcję charytatywną. To jednak dopiero połowa działania.

– Postanowiliśmy, że kwota, którą zbierzemy zostanie jeszcze dodatkowo podwojona przez VEKA Polska, dlatego łącznie udało nam się zebrać 1 100 złotych.

Jak przyznaje firma, VEKA Polska chce bardzo mocno włączać się w akcje społeczne na terenie powiatu skierniewickiego. Pierwsze działania zostały skierowane z pomocą dla potrzebujących młodych mieszkańców w Domu Dziecka w Strobowie.

Dlatego delegacja VEKA Polska wraz z wielkim czekiem wybrała się do placówki, aby przekazać zebrane pieniądze.

– Uśmiechy tych dzieciaków to chyba największa radość, jaka może nas spotkać i sygnał, że ta pomoc skierowana jest w dobrą stronę – dodaje Michał Stępień.

Łącznie udało się zebrać 1 100 złotych w pierwszej akcji. Jednak pracownicy VEKA Polska już zapowiadają kolejne działania społeczne w regionie.

Sam symboliczny czek został oficjalnie podpisany także przez przedstawicieli Domu Dziecka w Strobowie. Nie brakowało radości i ciepłych słów.

– W imieniu Zarządu Powiatu i dzieciaków serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie. Cieszymy się, że nie zostajemy sami w opiece nad dziećmi, które powierzył nam los. Dziękuję za dar zaangażowania w sprawy innych – przyznaje Tadeusz Grotkowski, wicestarosta powiatu skierniewickiego.

Emocje, jakie towarzyszyły podczas przekazywania czeku opisują w ciepłych słowach pracownicy delegacji.

– To projekt, w którym zaangażowanych jest wiele serc i imion pracowników z firmy VEKA Polska

Jestem wdzięczna, że mogę w nim uczestniczyć! Po wizycie jesteśmy pod wrażeniem dbałości o dzieci, sam dom i cały teren. Dziecięce uśmiechy i radość Pań opiekujących się dziećmi, zrekompensowała każde słowo Dziękuję – podkreśla Mariola Gorajewska z działu HR VEKA Polska.

- Główne motto, które przyświeca nam pracownikom to „Dobroć dawana innym zawsze do Nas powraca”- podkreśla Wiktoria Matyjek z działu HR VEKA Polska.

Oprócz wspomnianego czeku, każde dziecko otrzymało także worki wraz z przyborami szkolnymi. Do tego pojawiły się podkładki na biurko.

– Już zbieramy grosze na następny cel charytatywny, ale na razie nie chcemy zdradzać szczegółów – kończy Michał Stępień.

     

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Po dwóch latach wrócił tu porządek

Szanowni Klienci SIME Polska

Łódzkie na plus.Transport bardziej publiczny

Diabetycy świętowali 35-lecie klubu w...

Propozycje na Gwiazdkę od Alexandra

Zwierzyniec na plebanii coraz większy

Poznają specyfikę pracy w prasie, radiu i...

Porozmawiajmy o inwestycji Podsumowanie spotkania z...

Wędrujemy po regionie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA