Nowy rok akademicki na Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego

(fot. Joanna Młynarczyk)

Skierniewicka uczelnia wkracza w nowy rok akademicki 2022/23 jako Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego. To już siedemnasty rok jej działalności. Na 14 kierunkach studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, naukę rozpoczyna około tysiąca studentów, w tym około czterystu na pierwszym roku.

- Uczelnia istnieje 17 lat, czyli wkraczamy w okres pełnoletniości - mówiła podczas inauguracji nowego roku rektor Elżbieta Stokowska-Zagdan, prof. ANSB. - Nasza Akademia wkracza w okres dojrzałości, który cechuje stabilny rozwój, czego naszej akademii życzymy.

Do młodzieży, która zdecydowała się studiować w skierniewickiej akademii mówiła: - Wybraliście uczelnię prowadzącą studia o profilu praktycznym na wszystkich kierunkach, uczelnię młodą i ambitną, w której panuje kultura skromności, wzajemnej pomocy, poszanowania wartości humanistycznych i kształcenia interdyscyplinarnego.

Naukę w roku akademickim 2022/23 na ANSB podejmie ponad tysiąc studentów, w tym czterystu na pierwszym roku. Od 1 października pracować z nimi będzie 102 nauczycieli akademickich, w tym, dla 78 uczelnia będzie podstawowym miejscem pracy. Z racji prowadzenia studiów na profilu praktycznym, zatrudnionych na stanowiskach dydaktycznych będzie około 70 praktyków.

- Przygotowane programy mają na celu ukierunkowanie kształcenia tak, aby magisterskie, inżynierskie i licencjackie studia były ściśle powiązane z potrzebami rynku pracy, by przygotowywały do wykonywania konkretnego zawodu - zwróciła uwagę Elżbieta Stokowska-Zagdan, rektor uczelni. - W tym roku uruchomiliśmy studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo, które spotkały się z dużym zainteresowaniem kandydatów, co świadczy o trafnie rozwijanej ofercie dydaktycznej - podkreśliła.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Szanowni Klienci SIME Polska

Łódzkie na plus.Transport bardziej publiczny

Odznaczeni medalami za długoletnie pożycie...

Międzypokoleniowe warsztaty malowania tuszami

Śmiechu było co niemiara! Kabaretowy Dzień...

Polscy piłkarze na mistrzostwach świata

Wędrujemy po regionie

Koncert muzyki polskiej. W Skierniewicach trwa...

Zagrał Royal String Quartet. Za nami koncert...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA