Nowy rok akademicki na Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego

(fot. Joanna Młynarczyk)

Skierniewicka uczelnia wkracza w nowy rok akademicki 2022/23 jako Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego. To już siedemnasty rok jej działalności. Na 14 kierunkach studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, naukę rozpoczyna około tysiąca studentów, w tym około czterystu na pierwszym roku.

- Uczelnia istnieje 17 lat, czyli wkraczamy w okres pełnoletniości - mówiła podczas inauguracji nowego roku rektor Elżbieta Stokowska-Zagdan, prof. ANSB. - Nasza Akademia wkracza w okres dojrzałości, który cechuje stabilny rozwój, czego naszej akademii życzymy.

Do młodzieży, która zdecydowała się studiować w skierniewickiej akademii mówiła: - Wybraliście uczelnię prowadzącą studia o profilu praktycznym na wszystkich kierunkach, uczelnię młodą i ambitną, w której panuje kultura skromności, wzajemnej pomocy, poszanowania wartości humanistycznych i kształcenia interdyscyplinarnego.

Naukę w roku akademickim 2022/23 na ANSB podejmie ponad tysiąc studentów, w tym czterystu na pierwszym roku. Od 1 października pracować z nimi będzie 102 nauczycieli akademickich, w tym, dla 78 uczelnia będzie podstawowym miejscem pracy. Z racji prowadzenia studiów na profilu praktycznym, zatrudnionych na stanowiskach dydaktycznych będzie około 70 praktyków.

- Przygotowane programy mają na celu ukierunkowanie kształcenia tak, aby magisterskie, inżynierskie i licencjackie studia były ściśle powiązane z potrzebami rynku pracy, by przygotowywały do wykonywania konkretnego zawodu - zwróciła uwagę Elżbieta Stokowska-Zagdan, rektor uczelni. - W tym roku uruchomiliśmy studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo, które spotkały się z dużym zainteresowaniem kandydatów, co świadczy o trafnie rozwijanej ofercie dydaktycznej - podkreśliła.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Grudniowa odsłona "Kina dla Kobiet" w kinoteatrze...

Porwali kobietę. Po kilku godzinach zostali...

Malują sercem po raz trzeci. Tym razem do akcji...

Łódzkie na plus

Finał projektu #ZOBACZWIĘCEJ Magdy Rdest-Nowak

Młodzi i seniorzy bawili się na balach...

"Bycie życzliwym daje satysfakcję" - mówią...

Tu się gra dla bezdomniaków

Biurowiec Zatry zostanie wyburzony

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA