Miejska gala edukacji. Nauczyciele odebrali liczne nagrody i wyróżnienia

(fot. Joanna Młynarczyk)

Po dwóch latach przerwy gala edukacji wróciła do kalendarza miejskich wydarzeń w Skierniewicach. W sali Centrum Kultury i Sztuki wiceprezydent odpowiedzialny za oświatę w mieście, Jarosław Chęcielewski podziękował za pracę i nagrodził wyróżniających się nauczycieli.

Wasz zawód jest wyjątkowy, nauczyciele to ludzie z powołania, pełni pasji, zaangażowania i miłości do dzieci – mówił Arkadiusz Kopczewski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Skierniewice otwierając uroczystość.

Chcemy dziś państwu podziękować za pracę, zaangażowanie, poświęcenie – mówił Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent Skierniewic. – Jesteście siłą naszej skierniewickiej oświaty - podkreślił w swoim wystąpieniu.

Przypomniał, że ostatni rok szkolny był rokiem pełnym wyzwań i teraz przyszedł czas na podsumowania i podziękowania.

– Dziękuję za zaangażowanie placówek oświatowych w pomoc uchodźcom z Ukrainy, a także w pomoc uczniom w ramach projektów antycovidowych – dziękował wiceprezydent Chęcielewski. - Życzę wszystkim zdrowia, satysfakcji z wykonywanego zawodu, jak najwięcej wychowanków i uczniów, którzy będą nieśli tą iskrę, którą podajecie im co dzień, a więc jeszcze więcej sukcesów dydaktycznych, sportowych i artystycznych. Niech wasi wychowankowie będą waszym świadectwem na przyszłość – mówił wiceprezydent Chęcielewski.

Na wielką rolę nauczycieli w życiu uczniów zwróciła uwagę Irena Lesiak, dyrektor skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

Wśród wielorakich zadań spoczywających na nauczycielach, jednym z najważniejszym, jest wychowywanie i kształtowanie postaw młodego pokolenia. To właśnie państwo wspieracie rodziny przez wychowywanie, a przez ten fakt, że długi czas z nimi spędzacie, wpływacie na ich postawy, przekazujecie określone wartości, dajecie przykład. W ten sposób wpływacie na ich przyszłość – zwróciła uwagę dyrektor skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

Podczas uroczystości podziękowano 23 dyrektorom i nauczycielom ze Skierniewic, nagrodzonym za długoletnią służbę, wzorowe, sumienne wykonywanie obowiązków przez prezydenta RP, ministra edukacji oraz wojewódzkiego kuratora oświaty, podczas uroczystości, jaka kilka dni temu odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim. Ponadto podczas gali wyróżnionych i nagrodzonych przez prezydenta miasta Skierniewice zostało 41 pedagogów.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Taaa 1 ponad rok temuocena: 0% 

  Jak słucham nauczycieli... jakie oni mają problem, ile Oni muszą pracować, jacy są przemęczeni, ręce opadają. Wypracowują 20 godzin tygodniowo, za wychowawstwo mają płatne tylko 300 zł a dni dyrektorskich tylko 4 w roku, to już w ogóle jest kpina!!! W czwartek święto to po co iść w piątek do pracy jak można wolne mieć 4 dni. Kto tak ma a jeszcze narzekają na zarobki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA