Książki o psach, które warto przeczytać

(fot. Pixabay)

Nie od dziś wiadomo, że każdy pies to najlepszy przyjaciel człowieka

Z pewnością niejeden opiekun czworonoga postawił sobie w życiu choć raz pytanie, jak mądrze wychować swojego pupila. Odpowiedzi na nie udzielają książki o psach. Wbrew pozorom to wcale nie takie proste zadanie! Aby pies nas słuchał i był wiernym towarzyszem życia, potrzeba wiele wysiłku i pracy, a także specjalistycznej wiedzy dotyczącej danej rasy. Wśród psów, podobnie jak wśród ludzi, występują bowiem różnice indywidualne. Każda rasa jest inna, a co za tym idzie, każdy osobnik również. Warto dokształcać się w tym zakresie, czytając książki o psach, by zapewnić zdrowie i szczęście zarówno swojemu pupilowi, jak i całej rodzinie.

Alt – Pies aportujący zabawkę

Alt – Pies aportujący zabawkę

Książka o wychowaniu psa, która uczy zmiany podejścia ludzi do zwierząt

Książka o wychowaniu psa pomaga zrozumieć psią psychikę. Uwrażliwia człowieka na potrzeby czworonoga. Podkreśla, że dobre wychowanie zaczyna się przede wszystkim od redefinicji pojęć. Zwierzę często traktuje człowieka tak, jak samo jest traktowane. Warto zmienić dotychczas popularne podejście bycia właścicielem psa na bycie opiekunem i przyjacielem psa. Zwierzęta to nie zabawki, które możemy posiadać i robić z nimi, co nam się żywnie podoba. To żywe istoty, które, jak udowadnia sama nauka, odczuwają radość, smutek, ból, głód, chęć zabawy i towarzystwa. Książka o wychowaniu psa uczy zmiany podejścia ludzi do czworonogów tak, by więź międzygatunkowa była jeszcze silniejsza, a co za tym idzie - wychowanie skuteczniejsze.

 

Szkolenie psa - książka, która uczy czworonogów dobrych manier

Szkolenie psa - książka zawiera niezbędne triki, mogące sprawić, że pies nauczy się słuchać swoich opiekunów. Już nigdy więcej nie będziesz zmuszony chodzić na spacery ze swoim futrzakiem, będąc przez niego ciągnięty na smyczy. Wyprowadzanie psa powinno polegać na tym, że to Ty prowadzisz jego, a nie on Ciebie. Szkolenie psa - książka ma szansę wspomóc Cię w organizowaniu czasu wolnego dla Twojego pupila tak, by nie był on zmarnowany, a wykorzystany na naukę doskonałych manier. Jeśli ją przeczytasz i wprowadzisz w życie zawarte w niej rady, bez wątpienia każdy, kto pozna Twojego psa, zdziwi się, jak dobrze jest wychowany!

Alt- psy siedzące na trawie podczas treningu

Alt- psy siedzące na trawie podczas treningu

Książki o tresurze psów, zawierające przydatne triki na ćwiczenia z pupilem

Psy mają wiele zadań. Są doskonałymi przyjaciółmi ludzi, ale też pomagają niewidomym poruszać się po przestrzeni miejskiej albo szukają substancji psychoaktywnych jako psy policyjne. Nie dzieje się to zupełnie samoistnie, wymaga intensywnej pracy człowieka z czworonogami. Książki o tresurze psów doskonale nadają się zatem dla każdego mniej lub bardziej zaawansowanego behawiorysty, któremu zależy na tym, by pies mógł spełniać określone role. Zwierzęta te można również wytresować, by zaimponować innym, ucząc je rozmaitych sztuczek. Należy jednak pamiętać, żeby je odpowiednio wynagradzać, unikając kar. Książki o tresurze psów uczą odpowiedniego do nich podejścia i technik, dzięki którym psy stają się niewiarygodnie zdolne!

 

Książka o psie, dzięki której poznasz psi język

Książka o psie pomaga zrozumieć psi język. Psy starają się na swój sposób komunikować swoje odczucia i potrzeby. Na przykład, merdanie ogonem oznacza radość i zadowolenie, lizanie to wyraz sympatii oraz miłości, warczenie zaś jest odzwierciedleniem złości. Książka o psie uświadamia opiekunów, że podgryzywanie bynajmniej nie oznacza chęci zrobienia krzywdy, a jest zaproszeniem do zabawy i zupełnie naturalnym psim zachowaniem, dzięki któremu u psów wydziela się hormon szczęścia. Problem może pojawić się, gdy dochodzi do tego złość i zbytnia agresja pupila. Wtedy książka o psie umożliwia zdobycie takiej wiedzy, która pomoże opiekunom zapanować nad niesfornym zwierzakiem.

 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Muffiny jajeczne

Dzień strażaka. Mundurowi odebrali medale i...

Aktywność seniorów jest imponująca

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA