Reprezentacja UKS Nawa podczas Puchar Sprintu Night&Lights, Gliwice 2022.

Reprezentacja UKS Nawa podczas Puchar Sprintu Night&Lights, Gliwice 2022. (fot. UKS Nawa)

Liczna reprezentacja UKS Nawa w sobotę (5.11) rywalizowała w Gliwicach, gdzie odbył się Puchar Sprintu Night&Lights 2022. Skierniewiczanie w stawce 40 klubów zajęli 1. miejsce z dorobkiem 214 punktów. Na imponujący bilans złożyło się aż 16 medali.

To było niesamowite pływackie show z iluminacjami ognia i światła, a w rolach głównych wystąpiła trzydziestoosobowa reprezentacja UKS Nawa mówi Marcin Sarna, prezes i trener stowarzyszenia.

W Gliwicach wystartowali pływacy UKS Nawa z roczników 2005-2013.

– Nasz klub zwyciężył w klasyfikacji drużynowej, a Maria Urbanek została najlepszą zawodniczką w kategorii 12-latków – dodaje prezes UKS Nawa.

Na pływacki dorobek podopiecznych Marcina Sarny, Artura Zakrzewskiego, Bartłomieja Miśty, Kamila Szczepaniaka i Pameli Broniarek złożyło się 16 wywalczonych medali (5 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych) oraz wiele wysokich, punktowanych miejsc.

Znakomite zawody ma za sobą Maria Urbanek, która w rywalizacji dziewcząt z rocznika 2010 wywalczyła dwa złote medale na dystansach

50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem dowolnym.

Złote krążki zdobyły także Weronika Lesiak w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, Joanna Świderska w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i Alicja Rodziewicz w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym.

Srebrne medale wywalczyli: Maria Urbanek w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, Zuzanna Denisiewicz w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym, Weronika Lesiak na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym oraz Joanna Świderska w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym.

Brązowe medale zdobyli: Weronika Lesiak w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, Bartłomiej Karwat w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, Natalia Górska w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym, Alicja Rodziewicz w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, Weronika Lesiak w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym oraz Tymon Sałkowski  na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Skierniewiczanie zajmowali także wysokie pozycje w finałach.

Lena Wieczorek była 4. na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem klasycznym. Ponadto zajęła 7. pozycję na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i 8. na 50 metrów stylem dowolnym. Natalia Górska zajęła 4. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym, 6. na 100 metrów stylem grzbietowym i 8. na 100 metrów stylem dowolnym. Inez Sarna  zajęła 5. pozycję na 50 metrów stylem dowolnym. Joanna Świderska była 8. na 50 metrów stylem dowolnym. Tymon Sałkowski zajął 5. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, 7. na 50 metrów stylem klasycznym i 10. na 50 metrów stylem dowolnym. Filip Rupiński zajął 7. pozycję na 50 metrów stylem grzbietowym. Anna Sypniewska była 4. na 50 metrów stylem grzbietowym i 6. na 50 metrów stylem motylkowym. Bartłomiej Karwat zajął 4. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Jakub Lesiński zajął 8. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Alicja Rodziewicz była 8. w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Oliwia Zakrzewska dwukrotnie zajęła 10. miejsce na dystansach 100 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem klasycznym. Pola Drążkiewicz była 5. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym. Nella Krawczyk zajęła 9. miejsce  konkurencji 50 metrów stylem motylkowym. Julian Pietrowski także był 9. na 100 metrów stylem motylkowym. Zuzanna Denisiewicz wywalczyła 4. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym. Julia Furmańska była 5. na 100 metrów stylem motylkowym.

W Gliwicach wystąpili także: Michał Brodowski, Michalina Gałka, Sebastian Głowacki, Natalia Jankiewicz-Delgado, Jarosław Jankiewicz-Delgado, Jan Kotowoda, Sylwia Kramarz, Lena Lasota, Weronika Michalik, Helena Perka, Maja Sałkowska, Kamila Sałuda.

Dla skierniewickich pływaków start w Gliwicach był ważnym przystankiem na trasie prowadzącej do grudniowych mistrzostw Polski w rocznikach.

Na przełomie listopada i grudnia (30.11-4.12), w Bydgoszczy  odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18 lat.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich zaplanowano na grudniowy weekend (9-11.12) w Olsztynie. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich odbędą się w tym samym czasie w Gliwicach, a Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich, także 9-11.12 toczyć się będą w Gorzowie Wielkopolskim.