Patriotyczny wieczór w Kamionie

(fot. Joanna Młynarczyk)

Stowarzyszenie Rodzin Familia Kamion wraz ze strażakami z OSP oraz scholą „Adonai” już po raz drugi zaprosili mieszkańców na patriotyczny wieczór. Piątek, 11 listopada upłynął mieszkańcom w strażnicy OSP w Kamionie pod hasłem „Zaśpiewaj mi Polsko!”. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

- Pierwszy raz udało nam się spotkać w 2019 roku, następne lata były pandemiczne, dlatego w tym roku wracamy z inicjatywą patriotycznego spotkania w strażnicy - mówi Agata Grzejszczak ze Stowarzyszenia Rodzin Familia Kamion. - W przedsięwzięciu wspiera nas schola Adonai oraz OSP Kamion. Przypominamy pieśni dawnej Polski, pieśni powstańcze.

Wybrzmiały m. in.: „Rota”, „Legiony”, była „Syberiada”, „Ułani”, „O mój Rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”.

- Wszyscy te pieśni znają, a my chcemy przypomnieć i pokazać jak prawdziwie świętować dzień niepodległości, bo trochę o tym zapominamy. Dla każdego stał się to zwykły długi weekend, a my chcemy pokazać naszym dzieciom, mieszkańcom, jak ważny to dzień dla naszego kraju, chcemy kultywować tradycję, którą zaszczepili w nas nauczyciele w Kamionie

- mówi Agata Grzejszczak.

W przerwie spotkania serwowano staropolski żurek, przygotowany przez strażaków, a panie częstowały ciastem drożdżowym oraz tradycyjnym jabłecznikiem.

W części drugiej spotkania wybrzmiały utwory biesiadne.

- Druga część przebiegała w swobodnej atmosferze, zaśpiewaliśmy piosenki miłe dla ucha, pobujania się, takie jak: „Hej, Sokoły!” czy „Gdybym miał gitarę”.

Poza mieszkańcami Kamiona w patriotycznym wieczorze udział wzięli także mieszkańcy sąsiednich miejscowości - Pamiętna, Puszcza Mariańska, Trzcianna, Suliszew.

- Mam nadzieję, że wydarzenie na stałe zagości w naszym kalendarzu, nie ma w Kamionie tradycji organizowania uroczystości patriotycznych z okazji Święta Niepodległości, dlatego chcemy żeby mieszkańcy liczniej przychodzili na patriotyczny wieczór w strażnicy - mówi Agata Grzejszczak.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA