Polscy piłkarze na mistrzostwach świata

(fot. Joanna Młynarczyk)

Za kilka dni mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, w których weźmie udział polska reprezentacja. W sportową atmosferę może wprowadzić skierniewiczan wyjątkowa ekspozycja pamiątek i zdjęć polskich piłkarzy biorących udział w mistrzostwach począwszy od 1974 roku aż do chwili obecnej.

Koszulki z autografami piłkarzy, zdjęcia z prywatnej kolekcji udostępnił Stefan Szczepłek – dziennikarz sportowy i ogromny pasjonat piłki nożnej.

Do tej pory Polska brała udział w mistrzostwach świata osiem razy, w tym roku będzie to dziewiąty udział naszej reprezentacji – mówi Michał Gałęzowski, kurator wystawy z Muzeum Historycznego Skierniewic. – Pierwszy raz braliśmy udział w mistrzostwach w 1938 roku, potem dopiero w 1974 roku – przypomina i zachęca do obejrzenia wystawy.

Wystawę otwarto (14.11) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej 8. Gośćmi specjalnymi wernisażu byli: Sławomir Majcher – Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Mirosław Bulzacki – piłkarz i trener oraz dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek.

Wystawa czynna będzie przez miesiąc.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS