Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2022 | 10:08 komentarzy 1
Na kilka dni przed inauguracją Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu.

Na kilka dni przed inauguracją Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu. (fot. Adam Michalski)

Sala konferencyjna Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej, w poniedziałek (21.11) gościła organizatorów Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które już w najbliższy piątek (25.11) rozpoczną się w Skierniewicach. – Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 15.30. Zapraszamy kibiców do uczestniczenia w tak ważnym dla sportu wydarzeniu – mówi Monika Szyszczyńska, prezes Stowarzyszenia Sportowe Wariacje, współorganizatora mistrzostw.

W poniedziałkowej konferencji udział wzięli: Jarosław Chęcielewski – zastępca prezydenta miasta, Paweł Filleborn – Prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Grzegorz Nocek – Wiceprezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Marek Kujawski – prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji, Monika Szyszczyńska – prezes Stowarzyszenia Sportowe Wariacje i dyrektor ds sportu w OSiR, Aleksander Koszewski – zawodnik Stowarzyszenia Sportowe Wariacje.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał głos, a wszyscy zgodnie potwierdzili ogromną rangę wydarzenia.

– Będziemy w europejskich mediach, o Skierniewicach będzie głośno - mówi Jarosław Chęcielewski. Paweł Filleborn – Prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego przypomniał, że organizacja mistrzostw Europy w Skierniewicach to efekt doskonałej współpracy miasta ze związkiem i dotychczasowych dokonań organizacyjnych Skierniewic przy okazji pucharów Polski oraz mistrzostw kraju w trójboju siłowym klasycznym.

Po wydarzeniach na poziomie krajowym przyszła pora na zwiększenie rangi imprezy. Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym rozpoczną się w piątek (25.11).

– Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 15.30. Zapraszamy kibiców do uczestniczenia w tak ważnym dla sportu wydarzeniu – mówi Monika Szyszczyńska, prezes Stowarzyszenia Sportowe Wariacje, współorganizatora mistrzostw.

Do Skierniewic dotrze 578 zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować 33 kraje. Polskę będzie reprezentowało dwóch zawodników Stowarzyszenia Sportowe Wariacje Dominik Słoma i Aleksander Koszewski. Z powodu kontuzji w zawodach nie wystąpi Anna Tarnowska, mistrzyni Polski.

– Powiedzieć, że moje marzenie się spełniło, to dużo, nawet za dużo, ponieważ nie sądziłam, że dostaniemy szansę na organizację europejskich zawodów – wspomina Monika Szyszczyńska, prezes SSSW. – Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że potrafimy stanąć na wysokości zadania. Po siedmiu latach obecności w strukturach polskiego związku, po organizacji Pucharów Polski i Mistrzostw Polski w Skierniewicach, dostaliśmy kolejną propozycję. To świadczy o dobrze wykonanej pracy. To ogromne wyróżnienie – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kierowca 1 wczoraj 08:32

  Szkoda że o parkingach zapomnieliście. Jak mają żyć ludzie którzy mieszkają w pobliżu ulicy Pomologicznej. Brawo organizatorzy. Gratuluję organizacji. Masakra

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Szkolna Liga Pływacka edycja 2022/2023

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

Pamela Broniarek spełnia marzenia podczas...

Ludzie tenisa wyróżnieni za zasługi dla białego...

Maków stolicą tenisa stołowego

Rekordowa frekwencja podczas turnieju judo

Zwycięstwa Ósemki na inauguracje rozgrywek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA