Po dwóch latach wrócił tu porządek

( Fot. Joanna Młynarczyk)

Udało się zaszczepić w mieszkańcach Radziwiłłowa i Bartnik porządek na parafialnym cmentarzu. – Dwa lata walki, ale sukces jest, ludzie wreszcie dbają o porządek na cmentarzu – cieszy się Włodzimierz Dzierzbicki (na zdj.).

– Śmieci, wypalonych wkładów i zniczy było tak dużo, że wysypywały się na alejkę w pobliżu grobów, nie mogłem na to patrzeć, a ponieważ mieszkam niedaleko pomyślałem, że powalczę o porządek – wspomina Włodzimierz Dzierzbicki. – Kupiłem deski, którymi odgrodzony został niewielki teren na składowanie zielonych odpadów, obok powiesiliśmy worki na wypalone wkłady i na szkło oraz postawiliśmy kontener na pozostałe odpady. Powiesiliśmy też baner z informacją, ale nie wszyscy zwracali na niego uwagę, dalej rzucali, dlatego porobiłem małe kartki z informacją jak segregować.

 

Włodzimierz Dzierzbicki podkreśla, że trochę trwało zanim ludzie nauczyli się właściwej segregacji, w domu bowiem nie wszyscy to robią.

 

– Dziś, po dwóch latach pilnowania, mogę powiedzieć, że wreszcie udało się zaszczepić w mieszkańcach dbałość o porządek – przyznaje społecznik.

 

Niedawno obok śmietnika stanął regał na znicze.

– Nie wiedzieliśmy czy się sprawdzi, czy ludzie będą korzystać ze zniczodzielni, ale kiedy na ławce obok śmietnika zniczy zaczęło przybywać, postanowiliśmy regał. Ten szybko zapełnił się zniczami, dlatego myślimy o postawieniu jeszcze co najmniej dwóch regałów. Do niedawna stała tu też konewka ze zmiotką, niestety najwyraźniej komuś spodobały się i zginęły, nie będziemy stawiać kolejnych.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

20. Kolędowanie w gminie Głuchów

Blisko 13 500 złotych dla Natalii

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na...

Maluchy w Skierniewicach mają swój bal

Śmierć kierowcy. Uderzył w transformator

Kamil z Drzewiec odnaleziony

Przez dwa dni będzie grała Wielka Orkiestra...