Zimnolubni skierniewiczanie z mikołajkową wizytą u dzieci

(fot. Joanna Młynarczyk)

Tej niedzieli zmienili swoje plany i wykąpali się w lodowatych wodach zalewu Zadębie wcześniej, by kilka popołudniowych godzin spędzić z dziećmi w Domu Dziecka w Strobowie. Było wspólne dekorowanie pierniczków, wykonywanie stroików świątecznych, a także animacje i wspólne kolędowanie.

Prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała w niedzielne popołudnie (4.12) w Domu Dziecka w Strobowie. Członkowie Klubu Morsa Zimorodek wraz z wolontariuszami z magazynu dla Ukrainy zorganizowali spotkanie mikołajkowo-wigilijne dla podopiecznych Domu Dziecka w Strobowie. Obecnie przebywa w nim 31 wychowanków.

- Czujemy, że możemy pomóc i to robimy - mówi Dawid Pniewski z klubu Zimorodek. - Jesteśmy grupą przyjaciół, dobrych znajomych i gdy pada hasło organizacji pomocy dla kogoś potrzebującego, nie trzeba nikogo zachęcać, włączają się ci, którzy chcą. Robimy składkę, kupujemy potrzebne rzeczy i działamy. Ostatnią akcję robiliśmy dla rodziny Zuzi. Po niej dołączyli do nas rodzice małej skierniewiczanki i dziś jest nas w klubie ponad 60 osób - dodaje.

Była to już trzecia wizyta klubowiczów z Zimorodka w placówce opiekuńczej w Strobowie. Upiekli pierniczki, kupili słodkie dekoracje i posypki, przygotowali materiały do wykonania stroików świątecznych i łańcucha przyjaźni. Nie mogło zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja i prezentów dla wszystkich. Wspólna zabawa trwała kilka godzin.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA