Dzierżawa przychodni wydłużona o trzy lata

(fot. Bartosz Nowakowski)

Bez niespodzianek odbyło się głosowanie nad przedłużeniem dzierżawy lokalu pod przychodnię w Kowiesach. Prowadzenie placówki będzie kontynuował Paweł Tokarzewski.

Rada gminy jednogłośnie wyraziła zgodę przedłużenia umowy na dzierżawę lokalu dedykowaną pod przychodnię zdrowia.

Przez najbliższe trzy lata przychodnię nadal będzie prowadził Paweł Tokarzewski. Macierzysta placówka właściciela znajduje się na osiedlu Rawka w Skierniewicach, z której mieszkańcy gminy Kowiesy również mogą korzystać.

Przypomnijmy, że przez pewien czas prowadzeniem przychodni w Kowiesach był zainteresowany jeszcze jeden podmiot, jednak ostatecznie nie złożył on aplikacji.

Od dwóch miesięcy przychodnia w Kowiesach analizuje liczbę wizyt. Przypomnijmy, że od października zmniejszono liczbę godzin. Od tego momentu w przychodni lekarz przyjmuje dwa razy w tygodniu po cztery godziny. Wcześniej dostępny był również dwa razy w tygodniu, ale w przychodni przebywał po osiem godzin.

– Statystyki, którym bacznie się przyglądamy z ostatnich dwóch miesięcy pokazują, że zmniejszenie godzin dyżurów lekarzy w żaden sposób nie wpłynęło na działalność. Dlatego nadal chcemy pozostać przy tym modelu – mówi w rozmowie z „Głosem” Paweł Tokarzewski, prowadzący przychodnie zdrowia w Kowiesach.

Zarządzający przyznaje, że działania mające na celu zmniejszenie godzin dostępności są zawsze bolesne dla pacjentów.

Zawsze prościej jest dodać godziny, dlatego jeśli będzie taka potrzeba to z pewnością nie zawahamy się i to uczynimy.
Paweł Tokarzewski, prowadzący przychodnię zdrowia w Kowiesach

Właściciel zaznacza, że teleporada, a także wypisywanie bądź przedłużenie recept działa na tej samej zasadzie, co do tej pory. Nie zmieniają się godziny działalności. Przychodnia w Kowiesach otwarta jest w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku i w tym czasie mieszkaniec może zarejestrować swoją wizytę. W podanych godzinach jest również dostępna  pielęgniarka.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA