Michał Rudzki (drugi z lewej) ze swoim teamem z Academii Gorila.

Michał Rudzki (drugi z lewej) ze swoim teamem z Academii Gorila. (fot. Adam Michalski)

Już w sobotę (10.12) w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się Gala Babilon MMA 33. W wydarzeniu transmitowanym przez telewizję Polsat udział weźmie zawodnik Academii Gorila − Michał Rudzki. Dla podopiecznego Przemysława Matuszewskiego będzie to debiut w oktagonie.

Podczas ożarowskiej gali odbędzie się osiem walk. Dwie półzawodowe, pięć zawodowych oraz walka wieczoru, w której po raz pierwszy w historii organizacji Babilon wystąpią kobiety Klaudia Syguła i Izabela Badurek. W wydarzeniu miało wziąć udział dwóch zawodników skierniewickiej Academii Gorila, Michał Rudzki i Arkadiusz Kolus.

Niestety walka Arka została odwołana, będzie walczył Michał mówi Przemysław Matuszewski, trener.

Michał Rudzki to 23-letni fighter, który swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wieku 14 lat. Szansa na udział w gali pojawiła się w połowie roku.

W czerwcu, podczas zawodów zauważył nas (Michała i Arka Kolusa) menadżer Olimpia Fight Promotion i dołączyliśmy do temu wspomina Michał Rudzki. Po tygodniach przygotowań mieszkaniec Skierniewic doczekał się debiutu w oktagonie.

W tygodniu poprzedzającym galę, w ramach przygotowań wraz z klubowymi kolegami wzięliśmy udział w kilkudniowym obozie przygotowawczym wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem Zenit Łódź. Chcieliśmy zrobić ostatnie szlify przed galą, podczas takich obozów zawsze można coś podejrzeć, jeszcze czegoś się nauczyć opowiada.

Sobotnia Gala Babilon MMA 33 odbędzie się w Ożarowie Mazowieckim w Hotelu Mazurkas. Skierniewiczanin powalczy w kategorii senior, do 120 kilogramów. Jego rywalem będzie Maciej Smokowskim, który dysponuje bilansem 2-2.

Do Ożarowa jedzie ze mną kilku kolegów oraz trener Przemek, którzy znajdą się w moim narożniku. Niestety ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie możemy zabrać większej grupy zaznacza. Chętni poczynania Michała, w sobotę od godziny 19.00 będą mogli oglądać na kanale Polsat Sport Fight HD.

Po raz pierwszy w historii organizacji główną walką wydarzenia będzie starcie pań, w którym zobaczymy Klaudie Sygułę i Izabele Badurek (kategoria do 61 kilogramów). Michał Będzie jedynym debiutantem w stawce.

Przed walką nie ma presji. Traktuję ją jako krok zrobiony w przód. Jedna walka, czy jej wynik niczego nie zmieniają. Na pewno dalej będę trenował i liczył na kolejne wyzwania dodaje zawodnik, który ma bardzo pozytywne wspomnienia dotyczące styczniowej Gali Babilon MMA, która odbyła się w Skierniewicach.

Gala bardzo mi się podobała i nie ukrywam, że jako zawodnik chciałbym wziąć udział w podobnym wydarzeniu dodaje zawodnik Academii.

W głównej części gali poza pojedynkiem Smokowski Rudzki odbędą się także walki: Marcin Skrzek (6-4) Gracjan Wyroślak (2-1), kategoria do 70 kg, Filip Tomczak (8-4-1) Michał „Zając” Balcerczak (3-2), do 84 kg., Patryk Dubiela (4-1) Robert Maruszak (2-1), do 120 kg. i Patryk Grabowski (0-1) vs Dariusz Sierhej (2-3), do 93 kg. W walkach półzawodowych zmierzą się Iwo Baraniewski Daniel Jóźwiak (do 98 kg.) i Jakub Zieliński Kacper Lubarski (do 70 kg.).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Jak dobrać odpowiednie narty?

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...

W Skier-Vis z optymizmem patrzą w przyszłość