Bolimowski Jarmark Bożonarodzeniowy po raz drugi

(fot. Beata Pierzchała)

Już 11 grudnia na rynku w Bolimowie odbędzie się świąteczny jarmark. Jak dotąd do udziału w nim zadeklarowało się 40 wystawców, a jest jeszcze trochę czasu na zapisy, więc może być ich jeszcze więcej.

Stoiska, tak jak w zeszłym roku, będą ustawione na płycie rynku. Mimo że trwa tam remont, to ta część placu jest już gotowa.

– Tutaj jest wszystkim wygodnie, jesteśmy blisko naszego budynku, wystawcy mają tam swoje zaplecze, są toalety, można się rozgrzać – podkreśla Karolina Przyżycka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie. – Chcemy, żeby jarmark był naszą wizytówką tego dnia, wtedy nawet przejeżdżający przez miasto mogą do nas zajrzeć. Rynek jest świetnym miejscem na tego typu imprezy.    

To będzie wielki festiwal tradycji, rzemiosła i rękodzielnictwa. Promowani twórców i rękodzielników z terenu gminy Bolimów stało się myślą przewodnią pierwszego jarmarku, który odbył się w zeszłym roku i to przesłanie ma być aktualne zawsze.

– Zapraszamy do nas wszystkich na nasz jarmark, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dołączcie do nas i spędźmy ten dzień w świątecznym klimacie – mówi dyrektorka. – W tym roku przyjadą do nas także twórcy z sąsiedni powiatów – łowickiego i sochaczewskiego, który – mam nadzieję – będą z nami współpracować już na stałe.

Jarmark będzie doskonałą okazją do zakupu prezentów i dekoracji świątecznych wykonanych przez lokalnych rękodzielników. Będą też potrawy świąteczne. Stoiska będą czynne w godz.11-16. Na odwiedzających jarmark będzie czekać mnóstwo dodatkowych atrakcji. O godzinie 15 odbędzie się wspólne ubieranie choinki, każdy może przynieść swoją ozdobę i powiesić na świątecznym drzewku. O 15.30 w sali widowiskowej MGOK odbędzie się kolędowanie z 17 Drużyną Harcerską Pracowite Mróweczki, a o 16.00 wystąpi ludowy zespół z Łowicza „Koderki”, który zaśpiewa najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Amfetaminę ukrywali w lodówce

Bolimów ma nowego sekretarza

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Bolimów: przewodniczący bez zmian

Dwie kolizje drogowe, jedna osoba w szpitalu

Pociąg potrącił łosia. Ewakuowano pasażerów

Kobiety wygrywają wybory w II turze

Dni otwarte w ZS Bolimów

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA