Wielkie morsowanie w Białej Rawskiej

(Fot. Sławomir Burzyński)

Wielbiciele kąpieli w lodowatej wodzie już w sobotę (17.12) zbiorą się na bialskim kąpielisku Aktywna Przystań, próbując swych sił w 24-godzinnej sztafecie morsowania. Będą morsy z pięciu nieformalnych grup z całego regionu, przy okazji organizując zbiórkę na rehabilitację Łukasza Paczkowskiego, radnego z Białej Rawskiej.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę (17-18.12) na kąpielisku Aktywna Przystań w Białej Rawskiej, gdzie zaplanowano 24-godzinną sztafetę morsowania. W lodowatej wodzie zanurzać się będą na dziesięć minut dwuosobowe zespoły w systemie powtarzanym co godzinę. Pięć zespołów to reprezentanci morsów z nieformalnych grup Jelenie w Terenie, Morsy Biała Rawska, Morsy Ziemi Rawskiej i Przyjaciele, Moczymorsy z Łowicza i Reset ze Skierniewic.

W morsowaniu może brać udział każdy, kto ukończył 18 lat. Uczestnicy dostaną ciepły posiłek i gorący napój. Imprezę zabezpieczy zespół ratowników oraz medycy, będzie też dostępna sauna. Podjęcie próby sztafetowej możliwe jest dla wszystkich chętnych, zainteresowani mogą się zapisywać w dniu imprezy (17.12) w godzinach od 8.30 do 9.30 w biurze na kąpielisku Aktywna Przystań. Otwarcie sztafety nastąpi o godz. 10, a pierwsi uczestnicy wejdą do wody o godzinie 10.30 – wtedy rozpocznie się odliczanie 24 godzin.

Współorganizatorami jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Rawskiej, urząd miasta i gminy oraz wolontariusze. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Wacława Adamczyka, burmistrza Białej Rawskiej i Jacka Otulaka, wicestarosty powiatu rawskiego. Patronat medialny objęła redakcja „Głosu”.

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze dla Łukasza Paczkowskiego, bialskiego radnego, który po zawale przebytym wiosną tego roku wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji.

Sławomir Burzyński

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Unia rozbiła Legię

Stanisław Linart: „W powiecie też mam swoje...

Wizja rozwoju gminy i miasta Bolimów Marzeny...

Kołosowski: „Woda to dla gminy priorytet”

Słojewska: „Podejmę wszelkie środki, aby...

Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy...

Powalczą o urząd wójta w Skierniewicach i...

Dębowa Góra: 350 tys. złotych na remont sali...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA