z powiatu

Słupia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 grudnia 2022 | 17:09 komentarzy 1
Podatki uchwalone. Stawki od środków transportu na minimalnym poziomie

(fot. Beata Pierzchała)

W gminie Słupia zarejestrowane są firmy transportowe, które odprowadzają tu podatki. W sumie jest około stu wielotonowych ciężarówek, od których rocznie z tytułu podatku wpływa nieco ponad 155 tysięcy złotych.

Już drugi rok z rzędu rada gminy Słupia nie poddaje się ogólnym trendom dotyczącym podatków. Podczas, gdy większość gmin wybiera podwyżki stawek podatkowych, w Słupi pozostawiają na minimalnym poziomie zaproponowanym przez ministerstwo finansów. Dotyczy to szczególnie podatków od środków transportu

– Rada zdecydowała o pozostawieniu podatków od środków transportowych na minimalny poziomie podanym w rozporządzeniu ministra – informuje Małgorzata Bachura, sekretarz gminy. – Oprócz tego obniżona została średnia cena skupu żyta. Podatki od nieruchomości pozostały bez zmian.

Podatek rolny pozostał na poziomie 2019 roku, choć GUS wyliczył średnią cenę żyta na 74,05 zł, w Słupi rolnicy podatek będą wyliczać od ceny 60 złotych. Podatki od nieruchomości pozostały bez zmian. Od budynków mieszkalnych podatek wynosi 0,70 zł za mkw. powierzchni użytkowej; od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 21,50 zł za mkw. powierzchni; od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych 4,30 zł za mkw. powierzchni użytkowej; od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 0,85 zł za mkw. powierzchni, od gruntów pozostałych 0,45 zł za mkw. powierzchni; od budowli 2% ich wartości.

Więcej o podatkach w Słupi w papierowym "Głosie z 15 grudnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Marek 0 ponad rok temu

  155 tyś na 100 samochodów wielotonowych, to co to jest?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA