W Dwójce wzrosło zainteresowanie informatyką

(fot. Joanna Młynarczyk)

Sprzęt, w który wyposażone zostały dwie pracownie informatyczne w budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach przy ulicy Kilińskiego oraz 1-go Maja przyczynił się do tego, że wzrosło zainteresowanie uczniów informatyką. Zakupy były możliwe dzięki udziałowi placówki w ministerialnym projekcie „Laboratoria przyszłości”. Kosztowały 253,5 tys. złotych.

Kupiliśmy 4 drony, 2 drukarki 3D wraz z laptopami do projektowania graficznego, 8 robotów, 2 kamery oraz 2 aparaty cyfrowe ze statywami, zestawy klocków Lego do pracy dla uczniów od klasy I do kl. VIII, a także meble – w sumie otrzymaliśmy sprzęt o wartości 253,5 tys. złotych – informuje Artur Błażejewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. – Niektóre elementy wykorzystujemy już na lekcjach informatyki i fizyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych, jednak, aby korzystać ze sprzętu jeszcze efektywniej przymierzamy się do napisania w szkole programu autorskiego – zapowiada dyrektor SP nr 2.

Sprzęt wykorzystywany jest głównie na kole informatycznym oraz kole programistycznym, które skierowane są do osób chętnych i odbywają się po lekcjach.

Te koła odbywały się także dotychczas, ale nie mieliśmy sprzętu, dlatego teraz zapisało się dodatkowo kilkunastu uczniów chętnych. Systematycznie, co tydzień przychodzi 6 osób

– mówi Leszek Misztal, nauczyciel informatyki w SP nr 2. – Zainteresowanie uczniów informatyką było duże zawsze, bo to dziedzina bliska ludziom młodym, jednak w tej chwili sami dopominają się zajęć, proszą by zostać z nimi po lekcjach i porozmawiać – zwraca uwagę nauczyciel. Mam nadzieję, że to zainteresowanie przedmiotem przełoży się na wyższe oceny. Szkoły zostały doposażone, teraz ważne jest, żeby sprzęt nie leżał zamknięty w szafach, dlatego przydałoby się więcej zajęć dodatkowych – powtarza Leszek Misztal.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA