Klasyk w formie. Na zdj. studniówka 2022 r. W tym roku podczas balu, dyrektor szkoły ks. Piotr Karpiński, konsekwentnie, będzie mógł zwrócić się do młodzieży:

Klasyk w formie. Na zdj. studniówka 2022 r. W tym roku podczas balu, dyrektor szkoły ks. Piotr Karpiński, konsekwentnie, będzie mógł zwrócić się do młodzieży: "jesteście elitą, świat stoi przed wami otworem". (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Dwie szkoły publiczne – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa oraz Technikum im. W. Szymborskiej (ZS nr 3) zostały uwzględnione w dorocznym  ogólnopolskim zestawieniu osiągnięć szkół. Od lat najlepszą szkołą w mieście – wg. miesięcznika „Perspektywy” – jest skierniewicki Klasyk.

Kolejne pokolenia młodzieży, stając przed wyborem szkoły średniej, sprawdzają rankingi miesięcznika „Perspektywy”. To jeden z najbardziej opiniotwórczych rankingów w kraju. Dziś po północy (12.01) oficjalnie udostępniono zestawienie, dzień wcześniej ogłoszono laureatów konkursu na najlepsze szkoły średnie z regionu łódzkiego.

Gospodarzem łódzkiej gali miesięcznika "Perspektywy" był Uniwersytet Łódzki. Podczas uroczystości wyróżniono dziesięć najlepszych liceów i techników z regionu.

W pierwszej dziesiątce najlepszych szkół w województwie łódzkim, na ósmym miejscu, jest Klasyczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Klasyk od lat pozostaje najlepszą szkołą średnią w mieście. W ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w Łódzkiem. W zestawieniu ogólnopolskim na 1 360 liceów ogólnokształcących prymus ze Skierniewic zajął 122 miejsce (2022 – 51, 2021 – 135, 2020 – 89).

Najlepsze publiczne liceum w mieście to LO im. Bolesława Prusa. W zestawieniu jest na 319 miejscu (2022 – 219, 2021 – 255, 2020 – 211). Żadne inne liceum z miasta nie znalazło się w rankingu.

Wysoko w zestawieniu najlepszych techników w województwie jest Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach. Ekonomik zajął w regionalnym zestawieniu czwarte miejsce. W minionym roku Technikum im. Wisławy Szymborskiej w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach  zajmowało trzecie miejsce. W rankingu głównym techników (1 185 szkół) Technikum im. W. Szymborskiej jest na 113 miejscu (2022-84, 2021 – 94, 2020 – 95).

Perspektywy w tym roku przygotował również zestawienie maturalne. Według rankingu najlepiej w mieście egzamin maturalny zdali licealiści z Klasyka. Szkoła znalazła się w zestawieniu najlepszych liceów maturalnych w kraju. Zajęła 126 miejsce na 200 sklasyfikowanych szkół. W rankingu maturalnym techników Technikum im. W. Szymborskiej jest na 103.miejscu, z 200 sklasyfikowanych (2022 – 115, 2021 – 159).

Decyzją Kapituły Rankingu zostały utrzymane kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2023: 25 proc.- sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych; 30 proc.- wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i 45 proc. - wyniki egzaminu dojrzałości z przedmiotów dodatkowych.

O miejscu w zestawieniu techników decydowała suma punktów w czterech kryteriach – 20 proc. sukcesy „olimpijczyków”, 20 proc. wyniki na egzaminie maturalnym z przedmiotów obowiązkowych, 30 proc. przedmioty dodatkowe na maturze, 30 proc. wyniki egzaminów zawodowych.

Jak informują organizatorzy, w Rankingu Perspektyw 2023 pod uwagę brano szkoły, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki. Wyniki przedmiotów zdawanych obowiązkowo nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Dla szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym.


Możesz chcieć przeczytać: "Nawet najlepsi czasem balują..."

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

7Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kapelan 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Klasyk to szkoła dla bananów. Masz kasę to się dobrze uczysz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ministrant 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Ranking tak wiarygodny jak Premier i jego Minister od łośwfiaty. A w kapitóle zasiadali obok łojca derechtora, czcigodny biskup z synem prałatem i wnókiem proboszczem. Dla curki biskupa i pszewodniczącego kapitóły w jednym znalazło się miejsce pszy przygotowywaniu list ocenianych szkół. Komentasz ten pisze aby Minister od łośfiaty zauwarzył mą wiedzę zdobytą w ortodoksyjnej szkole dzięki księrzom naóczycielom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Czytelnik 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Sierota minister po szkole wyznaniowej wychowany przez duchownego wuja organizuje takie sondaże aby budować ciemnogród , tworzyć indeks ksiąg zakazanych i wspierać prywatne szkoły wyznaniowe a nie świeckie szkoły publiczne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rado 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Wszystkie tego typu rankingi powodują, że szkoły zamiast tworzyć przyjazne, bezpieczne i wspierające środowisko do nauki, zaczynają traktować uczniów jak maszynki do robienia wyników. Presja na sukces jest ogromna. Sukcesem edukacji nie powinna być średnia ocen, ale rozbudzenie u dzieci pragnienia zdobywania wiedzy przez całe życie. W klasyku jest jeden nauczyciel, który to robi, to pan od fizyki. Na jego lekcjach jest inaczej, jest ciekawie, dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać problemy i myślą o nich jeszcze długo po zakończeniu lekcji. To jest prawdziwa sztuka. Zainspirować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rodzic 6 3 ponad rok temuocena: 70% 

  HO HO ..dlaczego klasyk do średniej nie przyjmie dzieci ze średnią niższą niż 4.8 ?. Żadne osiągnięcie szkoly w rankingu jak się wybiera dzieci, które siedzą całe dnie w książkach. Dla mnie najlepsze szkoły to Ekonomik i Prus. Świeże umysły nie zryte głowy..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rodzic 2 ponad rok temuocena: 55% 

  Nauka w tej szkole to czesne mniejsze niż miesięczny wpływ z 500 plus. Każdy może przeznaczyć pieniądze z tego zasiłku na naukę swojego dziecka w tej szkole. Kwestia priorytetów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 1 ponad rok temuocena: 58% 

  Czy to taki wielki sukces jak się wybierze najzdolniejsze dzieci i najbogatsze to nie trudno utworzyć elitę. Weżcie dzieci biedne i pokażcie elite!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA