Nowatorskie rozwiązania w skierniewickiej firmie. Uprawy upraw roślin z optymalizacją kosztów i miejsca

Częste zagęszczenie i zanieczyszczenie miast osłabia jakość produkcji rolnej. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów są pionowe uprawy hydrologiczne.  Ich ściśle kontrolowany sposób nawadniania i dozowania środków odżywczych zapewnia dużą przewidywalność i zyskowność plantacji. 

Firma Soldrip produkująca systemy nawodnieniowa, rozwinęła gałąź produkcji dozowników, które okazały nieodzownym elementem  upraw stołowych upraw hydrologicznych.

Rozpoczynając współpracę z firmą Farmony,  mogli rozwinąć innowacyjne i technologicznie zaawansowane rozwiązanie dla zapewnienia całorocznego cyklu produkcji świeżych warzyw i ziół w kontrolowanych warunkach. Ekologiczna i niemodyfikowana żywność może być produkowana na obszarach gęsto zaludnionych, czy tam, gdzie ze względu na uwarunkowania geograficzne nie może być prowadzona.

Produkowany przez Soldrip system nawodnieniowy i fertygacyjny wertykalnych stołów zalewowych z wykorzystaniem obiegu zamkniętego i uzdatniania wody poprzez filtrację mechaniczną i dezynfekcję UV pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć zużycie wody oraz nawozów.

Poprzez zastosowanie dezynfekcji UV minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. System uprawy roślin na wertykalnych stołach zalewowych zapewnia stały dostęp do bezpiecznej i wysokiej jakości żywności. Uprawy tą metodą obejmują modułową konstrukcję regałów półkowych, wyposażonych w rynny lub baseny z pożywką bogatą w składniki pokarmowe, w której zanurzone są korzenie roślin. Na powierzchni pożywki pływają lekkie tace z otworami, w których umieszczone są rośliny.  Korzenie mają bezpośredni kontakt z tlenem, a składniki pokarmowe rozpuszczane w wodzie mają kontakt z korzeniami. Do zalet tego typu uprawy należy: możliwość uzyskania produktu przez cały rok i niezależnie od warunków atmosferycznych, ekonomia miejsca poprzez zastosowanie wielopiętrowych stołów. A zaletą proponowanego przez nas systemu nawodnieniowego i fertygacyjnego jest przede wszystkim zwiększenie produkcji, skrócenie czasu produkcji, zmniejszenie zużycia wody i nawozów.

Możliwości produkcyjne

Farmy budowane są w sposób modułowy. Klienta ma nie ograniczone możliwości rozbudowy plantacji poprzez dokładanie modułów. Bardzo elastycznie i precyzyjnie jesteśmy jesteśmy wstanie dopasować dozownik nawozowy. Modele soldjet 1.0, 54 i 5500 przez szeroki zakres wydajności, pozwala to na idealne dopranie parametrów do każdej plantacji.

Na użytek własny wystarczy jeden moduł, dla hoteli i restauracji polecane są farmy zbudowane z czterech, lub pięciu modułów. Mała farma produkująca produkty z przeznaczeniem na lokalny rynek to instalacja składająca się z ok. piętnastu modułów.

Z czym to się je

SAŁATA

Pojedynczy moduł jest w stanie produkować aż 216 roślin wielkości główki sałaty. Przy cyklu hodowlanym wynoszącym ok. 3 tygodni jesteśmy w stanie dostarczyć prawie 280 główek świeżej i ekologicznej sałaty w ciągu miesiąca.

ZIOŁA

Ze względu na swoją wielkość, zioła nie potrzebują takiej przestrzeni jak sałata. W ciągu jednego miesiąca jesteśmy w stanie wyprodukować aż 864 sadzonki esencjonalnych ziół. Świeże i pachnąca zioła są niezbędnym dodatkiem w każdym hotelu i restauracji.

MIKROLIŚCIE

Mikroliście to popularne młode rośliny jadalne, które na co dzień spotykamy w dojrzałych wersjach znane jako superfood. Ze względu na cykl trwający zaledwie tydzień, jeden moduł jest w stanie wyprodukować aż 58kg pełnych witaminy mikro liści.

Projekt System nawodnieniowy i fertygacyjny dla 20 wertykalnych stołów zalewowych - projekt pilotażowy realizowany jest przez Program Narodów Zjednoczonych ds.Rozwoju (UNDP) za pośrednictwem Polish Challenge Fund, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.


The project The irrigation and fertigation system for 20 units of vertical flooding table - pilot project is implemented by the United NationsDevelopment Programme (UNDP) through the Polish Challenge Fund, with the financial support of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Cross na początek. Ruszył cykl spotkań...

Wykąpali się w zimnej Rawce i pomogli Filipkowi

Skier-Vis pod ścianą, II liga ucieka

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

Matematyka im nie straszna

Tenis stołowy

Skierniewicka Liga Siatkówki

Klasa Okręgowa Manchatan Nowy Kawęczyn − GKS...

III liga Unia Skierniewice − ŁKS II Łódź

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA