. W ostatniej edycji, jaką udało się przeprowadzić czyli w 2020 roku podczas WOŚP udało się zebrać 30 tys. złotych. W kwocie znajdują się także zbiórki z dwóch serduszek wylicytowanych za 2,5 tys. złotych.

. W ostatniej edycji, jaką udało się przeprowadzić czyli w 2020 roku podczas WOŚP udało się zebrać 30 tys. złotych. W kwocie znajdują się także zbiórki z dwóch serduszek wylicytowanych za 2,5 tys. złotych. (fot. Bartosz Nowakowski)

Trzeci rok z rzędu nie będą organizowane aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipcach Reymontowskich. Tym razem powodem jest brak osób koordynujących imprezę.

Sprawa jest przesądzona, nie zorganizujemy w tym roku aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklaracje o przystąpieniu do imprezy były konieczne już w październiku, ale już wtedy wiedzieliśmy, że nie będzie to możliwe.

Edyta Pintara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich.

Główny powód, dla którego nie podjęto przedsięwzięcia to zbyt małe zasoby ludzkie. Zdaniem dyrektor GOKSiR konieczna byłaby jeszcze dodatkowa osoba.

– Niestety, mamy takie możliwości i tego nie przeskoczymy. Z pewnością jedna osoba więcej mogłaby koordynować działania wspomnianej orkiestry – dodaje Edyta Pintara.

Z powodu braku organizacji aukcji ubolewa również Marta Czajka, radna gminy Lipce Reymontowskie.

– Szkoda, że nie będzie kontynuacji fajnej inicjatywy, która cieszyła się przecież wielkim zainteresowaniem i była też naszą lokalną tradycją – przyznaje radna z Lipiec Reymontowskich.

Warto podkreślić, że w powiecie skierniewickim (oprócz miasta Skierniewice) sztab z aukcjami organizuje tylko gmina Bolimów.

W ostatnich dwóch latach nie udało się przeprowadzić imprezy ze względu na szalejącą pandemię.

– I właśnie licytacja serduszek cieszyła się dużym zainteresowaniem i była najciekawszym punktem imprezy. Niemniej, każdy z mieszkańców przecież będzie mógł wesprzeć akcje poprzez internetowe aukcje lub inne dostępne metody – przyznaje Marta Czajka.

Finał WOŚP przewidziane jest na ostatnią niedzielę stycznia (29.1). Na ulicach Lipiec Reymontowskich z pewnością pojawią się wolontariusze.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Już 31 lat całym szefem WOŚiP jest osoba wesołkowato nudna z upośledzonym wzrokiem Jerzy O. Gdyby pana Owsiaka , który w przychodzie z jednodniowej akcji ma także przyzwoity swój dochód na całoroczne utrzymanie wymieniono na nowego głównego szefa tak jak w fundacji " Szlachetna Paczka " to i na pewno lokalne zainteresowanie na prowincjach w Polsce byłoby duże , i z poczuciem świeżości , nowoczesności z większą motywacją organizowane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Owsik 1 ponad rok temuocena: 45% 

  No to Jurek będzie zawiedziony, mniej kasy. Żonie pensje trzeba będzie obciąć do 12k PLN. Trudno

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA