z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2023 | 10:53 komentarzy 2
Ta bardzo ruchliwa droga łączy dwie gminy, dwa powiaty, a także stanowi dobry dojazd do A2.

Ta bardzo ruchliwa droga łączy dwie gminy, dwa powiaty, a także stanowi dobry dojazd do A2. (fot. Beata Pierzchała)

Nie ma czasu na zbędne dyskusje. Starostwo nie ma zamiaru zmieniać wcześniejszych obietnic. Czas rozpocząć działania zmierzające do wyremontowania drogi powiatowej z Makowa do Chlebowa. Remont trzeba wykonać w tym roku. Maków zapowiada ogłoszenie przetargu jeszcze w styczniu.

Ponad siedmiokilometrowy odcinek drogi powiatowej 2935E wymaga gruntownego remontu. Aby cel osiągnąć samorządy dwóch gmin i powiatu skonsolidowały siły. Wspólny wniosek zyskał uznanie i 95 procent dofinansowania.

– Cały czas pracujemy przy realizacji tego dużego i bardzo dla nas ważnego przedsięwzięcia – zapewnia wójt Jerzy Stankiewicz. – Skończyliśmy program funkcjonalno-użytkowy. Teraz będziemy rozmawiać ze starostwem i gminą Lipce Reymontowskie, aby uzgodnić wszystkie potrzebne do realizacji szczegóły, np. szerokość drogi czy poboczy, liczbę zjazdów itp. Podpiszemy trójstronne porozumienie, a po rozmowach z partnerami będziemy ogłaszać przetarg.

Na początku stycznia pojawiły się informacje, że powiat chce się wycofać z obiecanego współfinansowania zadania.

– Nic mi o tym nie wiadomo – mówi zaskoczony wójt Makowa. – Jak dotąd rozmawialiśmy o tym raz i od tamtej pory moim zdaniem nic się nie zmieniło. Na razie nie ma podstaw do rozmowy o wielkości współfinansowania, bo jeszcze nie ogłosiliśmy przetargu.

Zdziwiony i zbulwersowany nieodpowiedzialnymi informacjami jest też wicestarosta Tadeusz Grotkowski.

– To nieporozumienie. Gdybyśmy chcieli się wycofać z tej inwestycji, to ona by po prostu nie zaistniała – mówi wicestarosta. – To jest kompletna bzdura. Nadal jasno deklarujemy współfinansowanie zadania według dotychczasowych ustaleń. To znaczy z kosztorysu wynikało, że przebudowa drogi będzie kosztowała około 12 mln. złotych, 95 procent dofinansowania, a pozostałymi kosztami podzielimy się z gminami. Gminy mają pokryć 2,5 procent pozostałych kosztów i 2,5 procenta starostwo.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Pop 0 3 miesiące temu

  Wójt już plotki puszcza na powiat bo się boi że mu pieniędzy nie starczy i chce wymusić więcej. A już dawno się podpisał. W Gminie cięcia na każdym kroku ale żeby takie dofinansowanie przepadło to wstyd. Radni od wójta marionetki powiedzą co im kaze na odprawie przed głosowaniem. Miejmy nadzieję że droga będzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Potop -1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Droga zdecydowanie jak każda inna potrzebna dla jej użytkowników bardzo.Głupota bylo by również nieskorzystać przy takim współfinansowaniu. Maków gwarantuje że dołoży to wszystkich inwestycji drogowych powiatu na jego terenie.Ale to przed wyborami potem niestety już zapomina o obietnicy.I dokłada do tych któte są mu potrzebne - przed wyborami.Śmieszne trochę że Pani przewodnicząca Rady Gminy mówi że jednej drogi nie trzeba robić bo jeżdżą nią 3 samochody.A po czasie wszyscy wykazują jak ważna jest druga droga de fackto wpadająca do tej pierwszej.I już teraz jest ona bardzo ważnym połączeni z A2.Dla ludzi liczy się fakt wykonania.Ale jak się już słucha waszych motywacji to głowa boli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

samorząd

Nowa perspektywa – nowe fundusze

Łódzkie na plus

MAZOpikniki w 15 miejscach na Mazowszu!

Szczyt regionów w Ukrainie

Majówka na Mazowszu

Wsparcie dla przyszłych rodziców i zachęcanie do...

Miasto pnie się w górę, mieszkańcy os. Widok...

Do trzech razy sztuka: ronda jeszcze nie ma, ale...

Wójtowie zorganizują podwózkę na wybory

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA