Remontem pracowni energetyki odnawialnej w ZSZ nr 1 zajmują się uczniowie klas budowlanych oraz monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Remontem pracowni energetyki odnawialnej w ZSZ nr 1 zajmują się uczniowie klas budowlanych oraz monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. (fot. Joanna Młynarczyk)

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Skierniewicach powstaje pracownia energetyki odnawialnej. Szykowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz środków miasta. Jej koszt to blisko 60 tysięcy złotych.

Będą tu odbywały się lekcje geografii oraz zajęcia dotyczące energetyki odnawialnej w klasach kształcących przyszłych techników urządzeń systemów i urządzeń odnawialnych – zapowiada Halina Marat, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz geografii w Budowlance. – Nauka w pracowni odbywać się będzie nowoczesnymi metodami, więc będzie bardziej efektywna – zwraca uwagę nauczycielka.

Remont odbywa się w pomieszczeniu, w którym do niedawna odbywały się zajęcia dla uczniów kierunku inżynierii sanitarnej. Wykonywany jest przez uczniów kierunku budownictwo w ramach praktyk zawodowych.

Na ścianach położone zostaną gipsy. Zupełnie nowe będzie też wyposażenie pracowni – zwraca uwagę Halina Marat. – Wstawione zostaną nowe meble, a ponadto monitor interaktywny, laptop, wizualizer. To będzie nauczanie przez doświadczanie. Uczniowie będą mogli zobaczyć, jak powstaje energia elektryczna czy słoneczna

– zapowiada odpowiedzialna za projekt.

Pracownia energetyki odnawialnej będzie mogła pomieścić na zajęciach 30-osobową klasę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

20. Kolędowanie w gminie Głuchów

Blisko 13 500 złotych dla Natalii

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na...

Maluchy w Skierniewicach mają swój bal

Śmierć kierowcy. Uderzył w transformator

Kamil z Drzewiec odnaleziony

Przez dwa dni będzie grała Wielka Orkiestra...