Alex Garbicz (z prawej, w towarzystwie taty Krzysztofa) jest pierwszym medalistą imprezy rangi mistrzowskiej w kategorii U16 reprezentującym Akademię Młodych Sportowców DIEGO. (fot. Akademia)

Krzysztof Garbicz w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku był mistrzem Polski na 100 i 200 metrów. Od kilku lat jego syn Alex idzie śladami taty. Zdolny 15-latek, sprinter Akademii Młodych Sportowców DIEGO wywalczył brąz Mistrzostw Województwa Łódzkiego Młodzików U16.

Dla naszej grupy tegoroczne mistrzostwa województwa były historyczne. Wywalczyliśmy pierwszy medal, a w porównaniu z ubiegłym rokiem w miejsce dwóch reprezentantów pojawiła się grupa aż jedenastu sprinterów Akademii mówi Krzysztof Garbicz, opiekun grupy.

W biegu na dystansie 60 metrów brązowy medal wywalczył Alex Garbicz, który przy okazji ustanowił rekord życiowy 7.42 sek. Skierniewiczanin przegrał złoto i srebro o 0,04 sekundy. Zwycięzca, Adam Adamczewski ze Zgierza pobiegł w czasie 7.38 sek., a drugi na mecie Mateusz Pryk zanotował taki sam czas.

W grupie kadetów U16 pobiegli także: Franek Puchalski (7.82 sek.), Bartek Krawczyk (7.85 sek.), Maks Hoppe (8.06 sek.), Kuba Dudek (8.10), Ksawery Wasilewski (8.35), Oskar Pawłowski (8.35), Antek Kijo (8.39), Janek Michalak-Wydra (8.66), Kajetan Jarek (8.76) i Olek Sałkowski (9.08). Na

60 metrów startowali także 14-latkowie, a Franciszek Grotkowski pobiegł w rekordowym dla siebie czasie 8.02 sek.

Sprinterzy Akademii dobrze wypadli także w biegu na 200 metrów. Alex Garbicz pokonał dystans w czasie 24.40 sek., Bartek Krawczyk (25.54 sek.), Kuba Dudek (26.96), Maks Hoppe (27.55), Franciszek Grotkowski (27.61), Antek Kijo (28.10), Ksawery Wasilewski (28.66), Oskar Pawłowski (29.65), Janek Michalak-Wydra (30.68) oraz Nataniel Nowicki (30.89).