Przypadkowi kompani pobili go i okradli

(Fot. Sławomir Burzyński)

Troje mieszkańców Skierniewic usłyszało prokuratorskie zarzuty rozboju. Ich ofiarą padł spotkany na ulicy 36-letni mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska, którego namówili na wspólne biesiadowanie przy alkoholu. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

W miniony czwartek wieczorem na jednej ze skierniewickich ulicy 36-letni mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska spotkał przypadkową kobietę, która zaczepiła go prosząc o alkohol. Mężczyzna miał przy sobie dwa piwa i się podzielił. Chwilę potem podszedł do nich znajomy kobiety i oboje namówili fundatora do kolejnego zakupu. Po wypiciu piwa ten dokupił jeszcze wódkę i razem poszli do mieszkania 42-letniej kobiety, gdzie zastali kolejnego kompana do kieliszka, 44-letniego znajomego kobiety.

Gdy wypili, zażądali od mieszkańca gminy Puszcza Mariańska jego karty bankomatowej, by dokupić alkoholu. Na zakupy poszedł 44-latek, ale właściciel karty celowo podał zły PIN i transakcja w sklepie nie doszła do skutku, o czym powiadomił kompanów. Kobieta i jej 49-letni kolega zaczęli w odwecie bić fundatora pięściami, uderzać jego głową o meble i kopać. Po powrocie ze sklepu dołączył do nich drugi z mężczyzn.

Potem postanowili, że po alkohol pójdą wszyscy, żeby właściciel karty osobiście dokonał zakupu. To jednak się nie udało, bo karta była zablokowana, wtedy cała trójka zostawiła niepotrzebnego już kompana, pozbawiając go karty bankomatowej, kurtki i telefonu. Mężczyzna trafił do szpitala.

Policjanci wytypowali sprawców rozboju i w środę (25.01) cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Sąd aresztował ich na 3 miesiące, za rozbój grozi im do 12 lat więzienia. Wszyscy byli już wcześniej notowani, dwóch podejrzanych usłyszało zarzuty w warunkach recydywy.

Sławomir Burzyński

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 21

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Unia rozbiła Legię

Stanisław Linart: „W powiecie też mam swoje...

Wizja rozwoju gminy i miasta Bolimów Marzeny...

Kołosowski: „Woda to dla gminy priorytet”

Słojewska: „Podejmę wszelkie środki, aby...

Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy...

Powalczą o urząd wójta w Skierniewicach i...

Dębowa Góra: 350 tys. złotych na remont sali...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA