Ferie w mieście dobiegają końca

(fot. Joanna Młynarczyk)

Centrum Kultury i Sztuki, Akademia Twórczości, miejska biblioteka, kino Polonez… Zajęcia i spotkania feryjne w każdej z instytucji cieszyły się sporym zainteresowaniem spędzających ferie w Skierniewicach.

Jak spędzali ferie skierniewiczanie, co robili w czasie wolnym od obowiązków szkolnych? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Jeną z propozycji na ferie w mieście, która przyciągnęła rzeszę dzieci i ich rodziców były rozgrywki planszówkowe zaproponowane przez Stowarzyszenie Skiercon.

Wystawiliśmy 12 stołów i stanowisk dla graczy zabrakło – przyznaje Magda Włochacz ze Stowarzyszenia Skiercon. – Wszyscy tak przyzwyczaili się do tego, że w czasie wolnym od nauki szkolnej zapewniamy rozrywkę, że przybywają licznie – dodaje.

Tradycyjne w ferie, jak ktoś nie miał pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu, miał okazję przyjść do CKiS i pograć w gry planszowe. Spotkanie dedykowane było dzieciom w wieku 7 – 13 lat. Uczestnicy przybyli licznie, niektórym towarzyszyli opiekunowie bądź rodzice.

Cieszę się, że rodzice uczą dzieci grać w planszówki, bo to świetna familijna rozrywka, która rozwija, więc nie tylko mamy tu ciekawe spędzenie wolnego czasu, ale jest także odrobina edukacji, pokazanie że można doskonale bawić się nie tylko przed ekranem telewizora. To taka odskocznia od powszechnej, cyfrowej rozrywki, do której tak przywykliśmy.

Na skierniewiczan czekały nie tylko klasyczne gry z wykorzystaniem kostek i pionków jak Monopoly, Dooble, Chińczyk, ale też gry, które mają trudniejsze zasady.

Staramy się promować te gry, w których trzeba trochę pomyśleć i pokombinować – mówi Magda Włochacz. – Zachęcamy do zabawy w gry, które budują relacje, w których zachodzi interakcja między graczami. Ale staramy się też promować gry planszowe zawierające elementy zręcznościowe. Wszystkie te gry mają rozrywkowy charakter, przecież ciągle chodzi w nich o to samo, czyli o dobrą zabawę – podkreśla.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Dzień Kobiet w Kowiesach

Dzień Kobiet w Głuchowie

Dzień Kobiet w Lipcach Reymontowskich

20 000 zł zebrało "Retro Pomaganie"

20. Kolędowanie w gminie Głuchów

Blisko 13 500 złotych dla Natalii

Studniówka w Zespole Szkół w Głuchowie

Spotkanie Noworoczne w Jeruzalu

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA