z miasta

Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2023 | 15:54 komentarzy 2
Skierniewicki sztab WOŚP jest już gotowy na weekendowe granie! Z młodymi harcerzami Hufca ZHP, którzy odpowiedzialni byli za złożenie puszek dla wolontariuszy stanęli: Bartłomiej Migała – koordynator ds mediów i promocji WOŚP, Natalia Wasilewska – szefowa sztabu, Karolina Sabina – odpowiedzialna za wolontariuszy oraz Julia Czekalska – koodrynator ds. organizacyjnych akcji.

Skierniewicki sztab WOŚP jest już gotowy na weekendowe granie! Z młodymi harcerzami Hufca ZHP, którzy odpowiedzialni byli za złożenie puszek dla wolontariuszy stanęli: Bartłomiej Migała – koordynator ds mediów i promocji WOŚP, Natalia Wasilewska – szefowa sztabu, Karolina Sabina – odpowiedzialna za wolontariuszy oraz Julia Czekalska – koodrynator ds. organizacyjnych akcji. (fot. Joanna Młynarczyk)

Sercem sztabu WOŚP w Skierniewicach będzie siedziba Centrum Kultury i Sztuki, gdzie dopinany jest program wielkiego weekendowego (28 – 29.01) grania. Sobota upłynie pod hasłem orkiestrowego miasteczka w rynku, ale atrakcji nie zabraknie też w niedzielę. Oprócz stacjonarnego grania, w teren ruszą orkiestrobus i wośpowóz, które będą kursowały po ulicach Skierniewic i okolicznych miejscowościach.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skierniewicach będzie trwał dwa dni – 28 i 29 stycznia.

Skierniewiczanie przyzwyczajeni są do jednego dnia grania, a w tym roku orkiestra w Skierniewicach zagra również w sobotę – uprzedza Natalia Wasilewska, szefowa sztabu WOŚP w Skierniewicach. – Pomysłów na atrakcje mieliśmy tak dużo, że ostatecznie postanowiliśmy akcję rozłożyć na dwa dni. Rozwijamy się jako sztab i mamy coraz większe możliwości, bo coraz więcej osób chce z nami zagrać – tłumaczy rozłożenie akcji na dwa dni.

Wielkie granie w Skierniewicach rozpocznie się o godz. 10.00 w sobotę, kiedy to harcerze zapraszają do miasteczka WOŚP na rynku. Tu będzie miało miejsce tworzenie wielkiego serca z rąk mieszkańców.

Zapraszamy na rynek wszystkich mieszkańców, gdzie skierniewiczanie będą mogli odbić swoje dłonie na wielkiej planszy. Powstanie z nich wielkie serce

– zapraszają harcerze.

Atrakcje na płycie rynku, obok harcerzy, zapewnią także członkowie klubu Zimorodek, a także strażacy. Będzie też strefa gastronomiczna. O godz. 19.30 sprzed budynku MZK Skierniewice ruszy orkiestrobus, który przejedzie ulicami: Szarych Szeregów, przez Plac Dworcowy, ulicą Mszczonowską, by zakończyć podróż na ul. Konwaliowej na Zadębiu. O godz. 21.00 ścieżką wokół zalewu pobiegną uczestnicy akcji „Policz się z cukrzycą”.

W tamtym roku wystartowało ponad stu biegaczy, ale pogoda była kiepska, więc w tym roku liczymy na większą frekwencję – mówi Bartłomiej Migała, koordynator ds mediów i promocji. – Spodziewamy się około 200 biegaczy – dodaje.

W niedzielę, od rana na ulicach kwestować będzie 140 wolontariuszy. Od godz. 8.00 w punkcie poboru przy ul. Dworcowej rozpocznie się zbiórka krwi na 6-letniego Michałka, skierniewiczanina zmagającego się z ostrą białaczką. O godz. 10.00 sprzed CKiS ruszy wośpowóz, który odwiedzi kolejno mieszkańców Mokrej Lewej, Makowa i Dąbrowic. Zawsze zatrzymywać się będzie przy budynku strażnicy. Na każdym przystanku, na mieszkańców, czekać będzie wiele atrakcji, w tym warsztaty z pierwszej pomocy z udziałem strażaków.

Pojedziemy do tych, którzy nie będą mogli przyjechać do nas, do Skierniewic i w ten sposób będą mogli zagrać z nami – mówi Bartłomiej Migała, koordynator ds mediów i promocji. – Chcemy włączyć mieszkańców mniejszych miejscowości, w których brak sztabów wielkiej orkiestry. Akcja zapoczątkowana dwa lata temu, podczas pandemicznego finału, miała być jednorazowa, okazała się jednak strzałem w dziesiątkę i dlatego jest kontynuowana – dodaje.

Od godz. 15.00 finał ruszy w CKiS. Tu planowane są licytacje i loteria fantów. Ponadto występy, warsztaty i wiele atrakcji dla każdego. A o godz. 20.00 wystartuje światełko do nieba oraz rozpocznie się koncert zespołu Antyrefleks z Żyrardowa, a także ognisko i wielkie serce stworzone z zimnych ogni.

Pomysłów na organizację WOŚP co roku mamy kilka, zawsze staramy się zaproponować w programie coś innego, co zainteresuje mieszkańców. A przez to, że mamy młodą, kreatywną ekipę, pomysłów i możliwości rodzi się wiele, zatem poszerzamy horyzonty – podkreśla Natalia Wasilewska, szefowa sztabu WOŚP.

Jak słyszymy, Skierniewice swój finał będą mieć dopiero w poniedziałek wieczorem, kiedy to podsumowane zostaną wszystkie zbiórki, eSkarbonki i aukcje Allegro w internecie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Tyle 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Orkiestra ze sponsorem, który ma olbrzymie kłopoty z wyzyskiem na kredytach fraknsterskich - blamaż wizerunkowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~M.J. 1 miesiąc temuocena: 100% 

  SUPER!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Wykąpali się w zimnej Rawce i pomogli Filipkowi

Matematyka im nie straszna

Ósmoklasiści wybierali szkołę

Opieka psychiatryczna bez psychiatry

Świerszcze z brokułami? To się nie przyjmie!

Ordynator odszedł, lekarze złożyli...

Jacek Sawicki wraca do Skierniewic. Były dyrektor...

Usłyszałam: „Kobieto, czekałam na ciebie tak...

Abonament w Orange – poznaj jego największe...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA