Michałek przebywa na oddziale Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dzieci Starszych w Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi.
– To żywe sreberko, pełno go wszędzie i trudno go zatrzymać. Michała nie widać, ale słychać, a do tego bardzo wrażliwy – mówi pani Renata, mama 6-latka.

Michałek przebywa na oddziale Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dzieci Starszych w Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi. – To żywe sreberko, pełno go wszędzie i trudno go zatrzymać. Michała nie widać, ale słychać, a do tego bardzo wrażliwy – mówi pani Renata, mama 6-latka. (fot. arch.)

Znów potrzebna jest pomoc. Tym razem proszą o nią rodzice 6-letniego Michała Kostusiaka ze Skierniewic, który potrzebuje krwi. Krew można oddać w dowolnej stacji krwiodawstwa w Polsce.

Michał... żywe srebro, dziecko torpeda, którego nie można było zatrzymać na dłużej w jednym miejscu – jak mówi mama – z dnia na dzień otrzymał druzgocącą diagnozę: chłoniak i ostra białaczka limfatyczna! Od kilku tygodni sześcioletni skierniewiczanin walczy o życie! O pomoc w walce proszą rodzice chłopca.

Potrzebna jest krew BRh+, ale grupa nie ma znaczenia, można oddać każdą inną, ponieważ w banku wymienią ją na właściwą – mówi Renata Krakowiak, mama Michała.

Michaś przebywa na oddziale Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dzieci Starszych w Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi przy Pomorskiej 251.

Wczoraj dostał pierwszą chemię, walczy – mówi Renata Krakowiak, mama kilkulatka. – Czeka nas długa walka,a le nie poddamy się – dodaje.

Opowiada jak pod koniec listopada minionego roku, rodzina zauważyła u chłopca powiększone węzły chłonne.

Zgłosiliśmy się do szpitala w Skierniewicach, gdzie lekarze stwierdzili, że jest to infekcja i przepisali antybiotyk. Gdy ten po 7 dniach nie przyniósł poprawy, podawanie go przedłużono o kolejne 3 dni. Jednak i to nie przyniosło efektu – wspomina.

Michałek tuż przed świętami trafił na oddział Pediatrii, Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Diagnoza zaskoczyła rodziców. Był to chłoniak, który dał przerzut na szpik kostny.

Jesteśmy już po sterydoterapii – mówi mama Michała. – Powiększone węzły chłonne powodowały, że synek wieczorami miał trudności z oddychaniem – opowiada.

Od 5 stycznia leczenie chłopca polega na sterydoterapii, włączona została chemioterapia.

Potrzebujemy krwi, bo podczas chemii niszczony jest szpik kostny – mówi Renata Krakowiak. - Można ją oddać w każdym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce, podając imię i nazwisko dziecka oraz placówkę w której przebywa – informuje.

POMÓŻ MICHAŁKOWI!

Darowizna na konto Fundacji „Krwinka”

nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262, tytuł: Kostusiak Michał

KRS w zeznaniu podatkowym: 0000 165702, cel szczegółowy: Kostusiak Michał

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Cross na początek. Ruszył cykl spotkań...

Wykąpali się w zimnej Rawce i pomogli Filipkowi

Skier-Vis pod ścianą, II liga ucieka

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

Matematyka im nie straszna

Tenis stołowy

Skierniewicka Liga Siatkówki

Klasa Okręgowa Manchatan Nowy Kawęczyn − GKS...

III liga Unia Skierniewice − ŁKS II Łódź

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA