Prace wykonywane haftem krzyżykowym, to nie jedyna forma rękodzieła, jakim planują zająć się skierniewiczanie.

Prace wykonywane haftem krzyżykowym, to nie jedyna forma rękodzieła, jakim planują zająć się skierniewiczanie. (fot. Joanna Młynarczyk)

Na spotkania rękodzielnicze odbywające się w siedzibie koła stowarzyszenia diabetyków przychodzi około 10 osób. Spotykają się raz w tygodniu. Tematem styczniowych zajęć jest haft krzyżykowy.

Jestem samoukiem, a ponieważ niewiele czasu zajęło mi opanowanie tej sztuki, pomyślałam, że swoimi umiejętnościami mogę podzielić się z innymi. I tak zachęciłam grupę koleżanek do wyszywania – przyznaje Barbara Zielińska, członkini koła.

Wraz z nowym rokiem diabetycy ruszyli w siedzibie swojego stowarzyszenia z rękodziełem. Spotykają się w poniedziałki na trzy godziny. Przychodzi około 10 osób. Spędzają czas w swoim towarzystwie przy herbacie i ciastku.

Mamy w naszym kole kilka artystek, które z powodzeniem mogą uczyć innych, wykorzystujemy to – mówi Grażyna Olszewska, prezes stowarzyszenia diabetyków w Skierniewicach. – A rękodzieło to lek na wyciszenie, nauka cierpliwości, no i doskonała gimnastyka palców rąk – dodaje.

Jak słyszymy kartki i obrazki na ścianę wykonywane haftem krzyżykowym, to nie jedyna forma rękodzieła, jakim planują zająć się skierniewiczanie.

Mamy w planach wykonywanie kwiatów z bibuły, chcemy też robić na drutach i na szydełku – zapowiada Grażyna Olszewska.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA