Trzy pływaczki UKS Nawa z roczników 2007-2008 będą objęte programem szkolenia pływackiej Kadry Narodowej Juniorów w 2023 roku. Do Alicji Rodziewicz (w środku) i Zuzanny Denisiewicz (z prawej) decyzją Zarządu Polskiego Związku Pływackiego dołączyła Weronika Lesiak.

Trzy pływaczki UKS Nawa z roczników 2007-2008 będą objęte programem szkolenia pływackiej Kadry Narodowej Juniorów w 2023 roku. Do Alicji Rodziewicz (w środku) i Zuzanny Denisiewicz (z prawej) decyzją Zarządu Polskiego Związku Pływackiego dołączyła Weronika Lesiak. (fot. Adam Michalski)

Trzy pływaczki UKS Nawa będą objęte programem szkolenia pływackiej Kadry Narodowej Juniorów w 2023 roku. Do Alicji Rodziewicz i Zuzanny Denisiewicz decyzją Zarządu Polskiego Związku Pływackiego dołączyła Weronika Lesiak, która ma za sobą wspaniały 2022 rok. Sukcesy Bartłomieja Karwata sprawiły, że zdolny pływak ze Skierniewic także znalazł się w szerokiej kadrze.

W kadrze powołanej na czas sierpień 2022 – sierpień 2023 znalazły się 33 pływaczki urodzone w 2008 roku. Łódzkie w tej grupie ma cztery reprezentantki, dwie z UKS Nawa oraz dwie z Aleksandrowa Łódzkiego. Do grupy po bardzo udanym 2022 roku dołączona została Weronika Lesiak. Wcześniej uznanie w oczach trenerów reprezentacji zyskała Alicja Rodziewicz

Weronika Lesiak ma za sobą wspaniały 2022 rok. Podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich wywalczyła złoto na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz brąz na 200 metrów. W grudniu zdobyła trzy złote medale zimowego czempionatu i została niekwestionowaną królową stylu klasycznego.

W męskiej części kadry znalazł się Bartek Karwat. Na dziś męska reprezentacja Polski w roczniku 2008 stanowi 31 zawodników. W grupie jest także Jan Kumanowski z Raw-Swim Rawa Mazowiecka. Łódzkie z kadrze będą reprezentowali także Tymoteusz Jóźwiak (Jedynka Łódź) i Miłosz Świderski z Trójki Łódź.

Bartek latem zdobył dwa brązowe medale Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Dwa krążki wywalczył także w grudniu i w pełni zasłużył na powołanie.

Wcześniej docenione zostały sukcesy Zuzanny Denisiewicz i Alicji Rodziewicz, które reprezentacyjne debiuty mają już za sobą. W kadrze rocznika 2007 są 33 pływaczki. W grupie znajduje się Zuzanna Denisiewicz.

− Niebawem poznamy powołania na wielomecze pływackie, które odbędą się w kwietniu, w Limassol na Cyprze i Belgradzie w Serbii − mówi Marcin Sarna, opiekun reprezentantek Polski.

Później przed juniorską kadrą Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży − EYOF 2023. To zawody skierowane do pływaków i pływaczek urodzonych w 2008 i 2009 roku.

W lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów (2005-2007) w Belgradzie, gdzie ma szansę wystąpić Zuzia Denisiewicz, która co ciekawe w kadrze jest jedyną reprezentantką łódzkiego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Cross na początek. Ruszył cykl spotkań...

Skier-Vis pod ścianą, II liga ucieka

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

Tenis stołowy

Skierniewicka Liga Siatkówki

Klasa Okręgowa Manchatan Nowy Kawęczyn − GKS...

III liga Unia Skierniewice − ŁKS II Łódź

Piłka siatkowa półfinał III ligi, Skier-Vis −...

Przed nami wielkie siatkarskie emocje. Skier-Vis...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA