Pozostawiony na stacji rower, całymi miesiącami czekał na właściciela, gdy zaczął innym cyklistom służyć za magazyn części, został usunięty z peronu.

Pozostawiony na stacji rower, całymi miesiącami czekał na właściciela, gdy zaczął innym cyklistom służyć za magazyn części, został usunięty z peronu. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej osłupieli  – spółka ograniczyła możliwość przewożenia jednośladów, bo te w razie katastrofy stanowią śmiertelne zagrożenie dla podróżujących. Na nasze pytania ŁKA odpowiada: „Wprowadzenie powyższego rozwiązania ma za zadanie koordynowanie przez obsługę pociągu nadzoru nad ilością przewożonych rowerów, tak aby nie zachodziły okoliczności utrudniające przejazd pozostałym podróżnym”.

Nasi Czytelnicy alarmują – nie mamy możliwości kupienia biletu miesięcznego na przewóz roweru. ŁKA wycofała się z nich. Przewożący rower za każdym razem musi zwrócić się do kierownika pociągu z prośbą o wystawienie biletu. ŁKA zastrzega jednak, że kierownik, jeśli w pociągu będzie więcej rowerów, może odmówić przewozu jednośladu. Jak twierdzą nasi Czytelnicy, rozwiązanie, zdaniem ŁKA, ma zwiększyć bezpieczeństwo klientów kolei, dla których rowery „stanowią śmiertelne zagrożenie, w przypadku wypadku, czy wykolejenia pociągu”. Osoby, z którymi rozmawiałam dodatkowo podnoszą, że dotychczas „bilety” na rowery "kosztowały"  0 zł. W ten sposób wojewoda miał wspierać promocję zielonego transportu.

Pytania w sprawie skierowaliśmy do przewoźnika. Joanna Osińska, naczelnik wydziału komunikacji społecznej i marketingu w spółce wyjaśnia – pociągi ŁKA typu Flirt i Impuls posiadają fabrycznie zaprojektowane 3 miejsca do przewozu rowerów, natomiast jednostki hybrydowe 5 takich miejsc. Dotychczas często zdarzały się sytuacje (szczególnie w sezonie letnim), że przy większej ilości rowerów, pasażerowie przewozili je na korytarzu, niejednokrotnie utrudniając wejście do pociągu.

– Z chwilą znacznego wzrostu potoku podróżnych, dbając o bezpieczeństwo, ale również o komfort podróży naszych klientów, spółka podjęła decyzję o ograniczeniu przedmiotowej oferty wyłącznie do pobrania biletu (kuponu) jednorazowego bezpłatnego. Wprowadzenie powyższego rozwiązania ma za zadanie koordynowanie przez obsługę pociągu nadzoru nad ilością przewożonych rowerów, tak aby nie zachodziły okoliczności utrudniające przejazd pozostałym podróżnym – słyszymy.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje

Nowa inwestycja zmieni oblicze regionu

Doskonałe wyniki egzaminu ósmoklasistów z gminy...

MDP z Wysokienic jedzie do Włoch

Amfetaminę ukrywali w lodówce

Alzheimer – sejmik Mazowsza wspiera budowę...

Ruda: remont drogi to priorytet

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA