– Lubię pracować z ludźmi, to dla mnie wielka frajda. Mam też duże poczucie humoru oraz staram się podchodzić do życia na wesoło – podkreśla Ilona Łepkowska.

– Lubię pracować z ludźmi, to dla mnie wielka frajda. Mam też duże poczucie humoru oraz staram się podchodzić do życia na wesoło – podkreśla Ilona Łepkowska. (fot. Joanna Młynarczyk)

Popularna scenarzystka, producentka filmowa i serialowa oraz powieściopisarka Ilona Łepkowska odwiedziła (8.02) mszczonowian. Spotkanie było odpowiedzią na propozycję czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie.

Podczas spotkania z czytelnikami, Ilona Łepkowska opowiadała o swojej pracy autorki, scenarzystki filmowej, serialowej oraz producentki filmowej.

Przez dwa lata pisałam scenariusze sama, więc „Na dobre i na złe” oraz „Klan” to były tylko moje pomysły. W przypadku „M jak miłość” miałam przy sobie zespół i to z jego udziałem powstawał scenariusz filmu – przyznaje Ilona Łepkowska. – A w pracy tej, gdzie pracuje się na własnej wyobraźni, własnych emocjach, każda z osób w zespole wnosi coś innego. Dlatego, im liczniejszy zespół, tym ciekawszy powstaje film – podkreśla.

Przyznaje, że bycie szefem zespołu nie jest łatwe, ale za to jest bardzo satysfakcjonujące. Może pozostawić wiele kontaktów i otwartą drogę do współpracy przy innych projektach.

Tu stworzyliśmy zgrany zespół, dlatego do dziś nie ma osoby, z którą pracując przy tym czy innym projekcie, zraziłam kogoś do siebie – przyznaje Ilona Łepkowska. – Ludzie idą do mnie nie dlatego, że liczą na szybki sukces, ale dlatego, że atmosfera jest miła.

Ilona Łepkowska zadebiutowała w 1983 r. scenariuszem do filmu telewizyjnego „Wakacje z Madonną”, który był jej pracą zaliczeniową na studiach. Jest autorką lub współautorką popularnych komedii takich jak:„Och, Karol”, „Nigdy w życiu!”, „Nie kłam, kochanie” oraz kultowej serii „Kogel-mogel”. Napisała scenariusze do popularnych seriali: „Klan”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, którego była też do 2008 roku producentką. Jest autorką seriali „Barwy szczęścia” i „Wszystko przed nami”, które współprodukowała i których była scenarzystką. Obecnie zajmuje się głównie doradztwem scenariuszowym, kierownictwem literackim oraz produkcją filmową i telewizyjną.

Ilona Łepkowska jest też autorką lub współautorką książek nawiązujących do jej własnych scenariuszy: „Nie kłam kochanie” (2008), „M jak miłość”. Początki”, „Tu jest jakby luksusowo”. W 2010 r. ukazała się jej biografia pt. „Ł jak Łepkowska”, będąca zapisem rozmów Andrzeja Opaly z Łepkowską. Napisała także dwie powieści „Pani mnie z kimś pomyliła” (2016) oraz w 2020 r. „Idealną rodzinę”. Na podstawie drugiej książki w 2022 r. zrealizowano film „Zołza”, którego była scenarzystką i współproducentką.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Zagrodzie Ludowej

Pierwsza Komunia Święta w Chojnacie

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA