„Zamkniemy ulicę Skłodowskiej dla ruchu ciężarówek”

Nie udało się dotrzymać optymistycznego terminu zakończenia modernizacji ulicy Czerwonej przed świętami. Dziś urzędnicy przypominają – zgodnie z harmonogramem, wykonawca ma czas na zakończenie zadania do połowy 2023 roku. Zastrzegają natomiast, że spokój na placu budowy to efekt „dwóch tygodni trudniejszej pogody i okresu świątecznego”.

Faktem jest, że samorząd zadbał, by mieszkańcy możliwie mało dotkliwie odczuli fakt, że w tej części miasta prowadzone są poważne roboty drogowe. Faktycznie udostępniał kolejne odcinki modernizowanej drogi. Przed świętami skierniewiczanie już całkiem swobodnie poruszali się ulicą Skłodowskiej, tyle że ku niezadowoleniu wielu, w potoku aut znalazły się również ciężarówki.

— Zauważyłem, że zostały ustawione już znaki drogowe, ale mieszkańcy zwracają uwagę, że nigdzie nie ma tablic, które pozwoliłyby egzekwować ograniczenie tonażu pojazdów przejeżdżających przez to osiedle — zwrócił uwagę radny Dariusz Chęcielewski. Tymczasem do tej pory słyszeliśmy zapewnienie prezydenta, że wyprowadzi ciężki ruch z ul. Skłodowskiej.

Zastępca prezydenta miasta Eugeniusz Góraj zapewnił, że docelowo ulica stanie się drogą osiedlową. Status trasy wojewódzkiej przejmie zmodernizowana ulica Czerwona, która pełnić będzie rolę obwodnicy.

– Zapewniam, że mieszkańcy odczują ulgę – mówił.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA