Prezes PKP Cargo z tytułem Honorowego Ambasadora Skierniewic. Gala z okazji 566. urodzin miasta

Dariusz Seliga, prezes spółki PKP Cargo, były poseł ze Skierniewic otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Miasta. Tytuł ambasadora otrzymała również Ochotnicza Straż Pożarna w Skierniewicach. Za nami uroczysta gala z okazji 566. urodzin Skierniewic, która odbyła się 20 lutego w sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki.

Laureaci wyróżnienia „Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice” odebrali statuetki, listy gratulacyjne. Tytuł w wyniku głosowania nadaje kapitału. W kategorii osoba fizyczna wyróżnienie za 2022 rok otrzymał Dariusz Seliga, a w kategorii podmiot prawny Ochotnicza Straż Pożarna w Skierniewicach.

Statuetki Wokulskiego Roku 2022 otrzymali przedsiębiorcy: Rafał Elkner, Decor System, oraz Jerzy Pietrzak, FAMBUD.

Jak co roku, urodzinom miasta towarzyszy wręczenie pięknego wyróżnienia – Perły Skierniewic. Odebrali je – Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat (fundacja wyremontowała w minionym roku oddział pediatrii miejscowego szpitala), Zbigniewowi Skrońskiemu (społecznik, twórca „miejskiej lodówki”, czyli projektu dzielenia się jedzeniem), Irenie Góraj (wolontariuszka, która przez długie miesiące była koordynatorem i tłumaczem z języka ukraińskiego, zaangażowana w niesienie pomocy uciekającym przed wojną), Markowi Dudzie (kierowca, który wiózł pomoc ze Skierniewic na teren objętej wojną Ukrainy) oraz Małgorzacie i Jackowi Świderkom (społecznicy).

Tradycyjnie podczas uroczystości skierniewiccy jubilerzy przekazali złote jabłuszko, wylicytowane podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwycięzcy aukcji, Jerzemu Pyrkowi z Zakładu Produkcyjno-Usługowo-Hanldowego Telto.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

20Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~gosc 20 ponad rok temuocena: 50% 

  Dlaczego Pan Jacek Sawicki po powrocie do Skierniewic otrzymał od Pana Prezydenta funkcje PO Dyrektora ? :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~i tyle 19 ponad rok temuocena: 100% 

  Człowiek, który został skazany przez sąd jest ambasadorem. Upadek moralny i społeczny naszych władz!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 18 ponad rok temuocena: 86% 

  O patrzcie prezes PKP Cargo sponsorem? a czy to legalne?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Skierniewiach 17 ponad rok temuocena: 92% 

  Seliga to właśnie w skierniewicach PIS rozłożył na obie łopatki. Zrobił to dla przyjażni z Jażdżkiem .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Coś tam. Coś tam... 16 ponad rok temuocena: 100% 

  Były Poseł PIS, zasłużony członek solidarności to przecież mu się należy. Chwała dla Honorowego Ambasadora Miasta i jego powinowatego który siedzi na parafii gdzie kasa wali się dżwiami i oknami, nie ma co zazdrościć, żyć nie umierać. Przypominam hasło ze sztandarów wali z komuną: "Solidarność to system gdzie wszyscy równo ponoszą koszty i jeden drugiemu ramiona nosi".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jolka 15 ponad rok temuocena: 100% 

  Przecież ja napisalam ,że cieszę się ,że żyję w wolnej Polsce z wszystkimi niedoskonałosciami . i powinniśmy walczyć wszyscy z nimi . Choćby na własnym podwórku. Dlatego warto interesować siedziałalnością choćby swojego samorządu. Dlaczego własnie w Skierniewicach radni są zatrudniani w spółkach miejskich, dlaczego zatrudnia sięwszelkiej masci znajomków. Przecież pod uwagę powinno się brać tylo i wyłącznie kompetencje. Pytajmy dlaczego własnie Seliga został ambasadorem kto z takim wnioskiem wystąpil. Potem sięgajmy i wyżej przygladajmy się politykom i ich czynom. Wszyscy możemy coś zrobic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mmm 14 ponad rok temuocena: 0% 

  Super to może niech załatwi żeby ta ogromną ilość pociągów towarowych jeżdżących przez miasto je omijała, bo mamy dosyć czekania na przejazdach kolejowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tymek 13 ponad rok temuocena: 93% 

  W Polsce wolne społeczeństwo chce mało pracować i dużo zarabiać, o to przecież walczyliśmy, a co nie należy się nam? W Chinach jest natomiast odwrotnie i dlatego my nigdy nie będziemy potęgą gospodarczą na świecie a nawet w Europie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 12 ponad rok temuocena: 50% 

  Może i ekipy solidarnościowe wchodziły w kałuże i błoto może nie zawsze potrafiły zrobić dobrze bo też nie zawsze to było proste ale napewno nie wchodziły w kałuże krwi ,którą rozlewali komuniści na swoich rodakach. Największą zbrodnią bylo to ,że ludzie walczyli o wolnośc przeżyli całą okupację a powojnie mordowali ich polscy komunisci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Skierniewiak 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Dobrze ,że choć pana Stanisława wspiera , no i siebie swoją żonę (którąs z kolei) pielęgniarkę umieścił w zarządzie kopalni w Bełchatowie to dopiero była kompetentna. Bo w samych Skierniewicach trudo znależć jego zasługi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jolka 10 ponad rok temu

  I naprawdę w Chinach jest tak dobrze to dlaczego ludzie tam teżwalczą o wolnośc. Ja jestem szczęśliwa ,że żyje w wolnym kraju z wszystkimi jego ułomnościami. Mogę iść do sklepu i mogę kupić nawet 1 plasterek szynki ,nie tak jak kiedyś ,że każda sklepowa była bogiemi komu chciała to mogła cos załatwic. A jak nie będę mogła tu sobie poradzic to mam możliwośc nawet wyjechać zkraju ,nietak jak kiedyś mogli wyjechać tylko wybrani ,albo ci ,którzy donosli. Nie wiem w której grupie był pan ,ale jak się komuna podoba to widocznie bylo panu w niej dobrze. mnie natomiast bardzo żle , choć u nas jest jeszcze dużo tej komuny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tymek 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Dobrze że pani kupuje szynkę i chętnie ją konsumuje, ale zapomina pani że kupuje szynkę w sklepie po niżej kosztów produkcji w myśl zasady jaki to dobrobyt panuje w wolnej Polsce, tylko zapomina pani też że ktoś na to ciężko pracuje za pół ceny w wyzysku niby w wolnej Polsce. " Solidarność to system sprawiedliwy gdzie jeden z drugim równo ponosi koszty i równo ramiona mości"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Stasiek 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Gratulacje dla Honorowego Ambasadora Miasta i wszystkiego dobrego, myślę że w dalszym ciągu będzie Pan honorowo wspierał pewnego mieszkańca parafii, który jest w wielkiej potrzebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Komunizm był zły, bo nawet nie było telefonów komórkowych, ale że teraz są to nie obecny dobrobyt ale zwykły postęp cywilizacji, bo tel. kom. są nawet w każdym zakątku Afryki. W drodze do wolności, ekipy solidarnościowe nie ominęły żadnej kałuży ale weszły w każde błoto, z dumnie uniesioną, zarozumiałą, wszystko wiedząca głową. Przypominam panu, że komunizm panuje w Chinach i to państwo o zgrozo jest pierwszą potęgą gospodarczą na świecie. To nie doktryna polityczna, jak nam na siłę się wmawia, ale umiejętność rządzenia i pracy stanowi rolę państwa w świecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 6 ponad rok temu

  Gdyby myśleć tak jak pan to gdzie wtedy był Seliga i co dobrego zrobił. Gdyby tak mysleć jak pan to najlepiej bylo za komuny i nich by byla do tej pory. Nie myślę ,że ludzi ktorzy chcieli wolności rozkradli Rawen ,zatre i inne. Ktorzy ludzie Solidarności się zbogacili . Zbogacili się przeważnie rożni dyrektorzy zwykle postronie komuny. Uważam ,że każdy prezydent lepszy czy gorszy wlożył przez swoja kadencje duzo pracy w budowanie O wiele więcej jak Seliga ,ktory siedzial w sejmie i był zapraszany na rozne uroczystości. Był wtedy w opozycji i mówił ,że nic nie moze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 5 ponad rok temu

  Niesamowita gala i ambasador wiadomo dla kogo ,ciekawie kiedy doczekają się ambasaora ci którzy walczyli o wolną Polskę i zaczęli ją uczciwie i sprawiedliwie budować . Teraz zwykle muszą siedzieć cicho. Gdzie są chociaż by byli prezydenci którzy budowali wolne Skierniewice.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Gzie są ci prezydenci co budowali wolną Polskę, rozłożyli Zatre, Rawent, jednostkę wojskową, gdzie oni są, a raczej gdzie powinni być, w normalnym kraju. Pytał Pan w innych komentarzach o ludzi solidarności, którzy się uwłaszczyli, to ma Pan ich.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Niewiadomo kto teraz w pisie czy Seliga ,czy Jazdzyk a może swój pis utworzą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Stasiek 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Gala niesamowita i tytuł Honorowego Ambasadora też. Antek widzisz co straciłeś, ile to teraz trzeba nadrobić. A chłopaki są w potrzebie. Na dodatek parafia biedna, wielu przejrzało na oczy i wszyscy na tace nie chcą dawać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~oszukany 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Pieniążki na imprezki dla kolesi i promocji przed wyborczej prezydenta to są. A na obiecane podwyżki dla pracowników budżetówki to niema i się wmawia ludziom, że to co dostali bo ustawowo wzrosła najniższa krajowa, to właśnie to obiecane 8procent. O głupich oszczędnościach a szkołach żłobkach i przedszkolach nie wspomnę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 ponad rok temuocena: 82% 

  A coż zrobił dla Skierniewic SEliga oprocz tego że koleś jażdzyka. Sobie to jak przypominał to załatwił z Grabarczykiem broń. Zobaczymy jak to Cargo wyprowadzi bo przeczież to stanowisko to też z czyjegoś nadania

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Zagrodzie Ludowej

Pierwsza Komunia Święta w Chojnacie

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Charytatywny zlot samochodów i motocykli w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA