Wykąpali się w zimnej Rawce i pomogli Filipkowi

(fot. Joanna Młynarczyk)

Uśmiech, radość i wielkie serca okazali w niedzielę (19.03) mieszkańcy całego regionu. W Kamionie nad rzeką Rawką odbyło się wielkie pożegnanie zimy z paleniem i topieniem marzanny. Radosne spotkanie miało szczytny cel – zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Filipka Sucheckiego, małego mieszkańca gminy Puszcza Mariańska. Zebrano 6700 zł.

Do Kamiona zjechało się szesnaście ekip morsowych – najliczniej stawiły się Jelenie w Terenie oraz Lodołamacze ze Skierniewic. Przybyli też strażacy, koła gospodyń i gospodarzy wiejskich ze swoimi specjałami i inne grupy.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Rodzin Familia Kamion, gospodarze terenu w Kamionie.

Kolejny raz udaje nam się połączyć radosne powitanie wiosny z akcją charytatywną. W tym roku pomagamy Filipkowi, małemu mieszkańcowi z naszej gminy, zbieramy pieniądze na jego leczenie i rehabilitację – mówi Agata Grzejszczak ze Stowarzyszenia Rodzin Familia Kamion. – Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziały wszystkie organizacje z gminy, przybyło tak wiele osób – dodaje.

I tak nad Rawką odbyły się warsztaty kwiatowe, kiermasz książek, zumba. Było coś też dla ciała: ciasto domowe, kiełbaski z ogniska oraz rozgrzewająca herbata. Na najmłodszych zaś czekały warsztaty ekomarzanny i wata cukrowa. Wszystkie te atrakcje dostępne były za symboliczny datek do puszki. Ponadto odbyło się wielkie morsowanie i wspólne tańce nad Rawką. Nie mogło zabraknąć palenia i topienia marzanny. Po takim pożegnaniu nie ma wątpliwości – zima już nie wróci, a wiosna zagości na stałe.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~stan 1 ponad rok temuocena: 100% 

  to już można wchodzić do rzeki Rawki bez odpowiedzalności karnej !!, Mimo to popieram tak zaszczytny cel.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA