Grupa podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas poniedziałkowych zajęć w siedzibie Cross SKC.

Grupa podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas poniedziałkowych zajęć w siedzibie Cross SKC. (fot. Adam Michalski)

Identycznie jak przed rokiem przy okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21.03) oraz Dnia Świadomości Autyzmu (2.04) opiekunowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przygotowali dla podopiecznych cykl zajęć sportowych. We wtorek (20.03) grupa odwiedziła siedzibę Cross SKC.

− Podobnie jak przed rokiem ponownie zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w organizacji zajęć dla naszych podopiecznych do kilku zaprzyjaźnionych klubów, z którymi współpracujemy już od jakiegoś czasu − twierdzi Paweł Jaskuła ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Grupa wraz z opiekunami, we poniedziałek (20.03) odwiedziła siedzibę Cross SKC, gdzie instruktorzy z Szymonem Kiwałą na czele przygotowali ciekawe zajęcia.

W kolejnych dniach podopieczni ośrodka wzmą udział w spotkaniach ze sztukami walki w Academii Gorila (21.03), z koszykówką (21.03), z judo i Akademią Sztuk Walki Tiger (23.03), z Zumbą i Justyną Sękalską (22.03), oraz piłką siatkową i Skier-Vis (23.03).

– Część zajęć odbędzie się u nas w ośrodku, część przeprowadzimy w siedzibach zaprzyjaźnionych stowarzyszeń – mówi Paweł Jaskuła. − Cel, który nam przyświeca to przede wszystkim zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu. Ponadto zależy nam na tym, by poszerzyć horyzonty możliwości uprawiania różnych dyscyplin, zintegrować młodzież poprzez sport. Celem jest także wzajemna pomoc i integracja ze skierniewickim środowiskiem sportowym − dodaje opiekun niepełnosprawnych sportowców.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA