Dają, nie pytają. Miasto dało pieniądze na przeszkolenie policyjnych operatorów dronów

(fot. Adam Sobieszek)

 

 • Prawie 45 tys. złotych z budżetu miasta skierniewicki samorząd przekazał na Fundusz Wsparcia Policji. Uchwałę w tej sprawie rada miasta podjęła bez dyskusji, jednogłośnie.
 • W uzasadnieniu podjętej uchwały nie znalazła się na informacja na temat liczby zamówionych patroli, radni nie pytali, w jakim okresie i jaki teren patrolować będą mundurowi. Nikt nie był zainteresowany zasad podziału nagród, nie pytał o szkolenia, czy wykorzystanie drona.

Niby państwowa, ale na kasę z miasta może liczyć. Policji nie wolno brać pieniędzy od prywatnych sponsorów, ale jej budżet mogą zasilać wpłaty od samorządów. Dzięki wsparciu samorządu tylko w tej kadencji do komendy trafiły trzy nowe radiowozy, rok rocznie przekazywane są pieniądze na nagrody dla funkcjonariuszy oraz dodatkowe służby, które mundurowi mają pełnić na ulicach Skierniewic. Naturalnie, na co zwracaliśmy uwagę, podobne donacje mogą rodzić podejrzenie rodzących się zobowiązań. Wyjęcie komend policji z administracji samorządowej miało przeciwdziałać ewentualnym patologią rodzącym się w związku z podległością – płatnik-beneficjent. Z drugiej strony, komentują złośliwi – niby jak mieliby się funkcjonariusze odwdzięczyć prezydentowi miasta za ekstra pieniądze do pensji. Jakie zobowiązanie rodzi zakup radiowozów?

Przed świętami (30.03) rada miasta, bez dyskusji, czy pytań, podjęła jednogłośnie uchwałę w prawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji w 2023 rok.

Kwota 146 tys. złotych ma być rekompensatą pieniężną – czytamy w treści podjętej uchwały – za czas służby przekraczający normę. Chodzi o sfinansowanie tzw. patroli ponadnormatywnych. Koszt poprawy bezpieczeństwa w mieście to dodatkowe 24 tys. złotych, które stanowić mają „nagrody za osiągnięcia w służbie” dla policjantów. Ostatnia, największa kwota – 20 700 złotych to kwota na szkolenie operatora bezzałogowego statku powietrznego dla policji. Przypomnijmy, że w lutym miejscowa komenda otrzymała wartego blisko 130 tys. złotych drona. Urządzenie zakupione ze środków budżetu miasta ma być wykorzystywane – jak informuje ratusz: między innymi w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów.
– Urządzenie to sprawdzi się podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych gdzie dojście pieszo jest niemożliwe, a dojazd autem utrudniony. Jego wielofunkcyjność pozwoli też na wykorzystanie go do innych działań. Będzie wspierał również funkcjonariuszy ruchu drogowego, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu skierniewickiego – tłumaczy prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Prawdy, mity i pytania o CPK. Spółka CPK zaprasza...

Młodzi chcą rządzić

Podziękuj wolontariuszowi

Doceń koordynatora wolontariatu

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

95-lecie OSP w Łasiecznikach

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA