Przyjaciele dla Jagody. Tancerze ze Skierniewic staną na parkiecie

(Fot. Tomasz Derkowski)

Jedenastolatkę z Borowin przez przypadek postrzelił brat. Dziewczynka przeżyła, zbiórkę funduszy na jej dalsze leczenie i rehabilitację zainicjował lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z pomocą ruszyli tancerze i miłośnicy tańca z powiatu skierniewickiego. Podczas balu charytatywnego, 6 maja w rezydencji Strobów zbierać będą fundusze, całkowity dochód z imprezy również zapowiadają przekazać rodzinie nastolatki.

Wiadomość o tragicznym wypadku (31.01) wstrząsnęła mieszkańcami powiatu. Lekarz LPR dr Tomasz Derkowski na początku marca ogłosił zbiórkę na rzecz dziewczynki. Napisał:

„W wyniku nieszczęśliwego wypadku 11-letnia dziewczynka została postrzelona z karabinu w brzuch. Z perspektywy lekarza zajmującego się Jagódką, mogę stwierdzić, że to dziecko przeżyło ciężki uraz, porównywalny do tych jakie odnoszą żołnierze na polu walki. Poważnemu uszkodzeniu uległy m.in. jelita, kręgosłup, miednica, prawa kończyna górna. Dzięki zaangażowaniu licznych służb ratunkowych i personelu szpitalnego Jagódka przeżyła krytyczne etapy- transportu, operacji i leczenia w Oddziale Intensywnej Terapii. Łańcuch przeżycia wspaniale zadziałał. Stan dziecka się stabilizuje. Dla rodziny jest to ciągle ogromny wstrząs. Pomimo to wykazują dużą determinację, aby wspierać swoją córeczkę, a ona dzielnie znosi wszelkie trudności i cierpienie.

Po opuszczeniu Oddziału Neurochirurgii będą potrzebne znaczne środki finansowe, którymi rodzina nie dysponuje. Niezbędne są pieniądze na opatrunki, sprzęt rehabilitacyjny, fizjoterapię, wsparcie psychologiczne, wózek inwalidzki, adaptację pomieszczeń domu do życia z niepełnosprawnością. Postanowiłem założyć zbiórkę, abyśmy razem dali Jagódce jak najlepsze szanse na dalsze życie” (dane do przelewu poniżej).

Stowarzyszenie Sportu Tanecznego Paso a Paso ze Skierniewic oraz tancerze i kochający taniec ze Skierniewic i okolicy postanowili zorganizować dla Jagody bal charytatywny. Podczas imprezy odbywać się będą licytacje, konkursy i oczywiście pokazy tańca. Ruszyła dystrybucja zaproszeń. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Jagody. Karnet dla pary kosztuje 400 zł. Bal odbędzie się w sobotę 6 maja w Rezydencji Strobów.

– Trzeba pomóc. Jesteśmy grupą osób, które działają społecznie i lubią taniec – mówi Grzegorz Gwiaździński, trener z Paso a Paso, ratownik medyczny. Zaprasza do udziału w balu, przyłączenia się do zbiórki.

Do akcji włączyła się Beata Tymińska i Szkołą Nauki Jazdy Widok, Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Widok” i dr Maciej Pigoń, Lucyna Day Spa oraz Stowarzyszenie Sportu Tanecznego Paso a Paso ze Skierniewic.

 

Rozlicz się z sercem!

Przekaż 1,5% dla nastolatki z Borowin.

Numer KRS: 0000135921

Cel szczegółowy: JAGODA MICHALSKA 8389

Szczegóły akcji: https://pomagam.pl/dlajagody

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Tyle 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Całe szczęście można liczyć na ludzi dobrego serca. Pytanie gdzie się podziewają nasze podatki, z których rehabilitacja powinna zostać opłacona?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA