Wyprawa na wyspy kanaryjskie, bez wychodzenia z biblioteki

(fot. MBP w Skierniewicach)

Wspomnienia z wielomiesięcznych podróży, po Wietnamie, Laosie, Kambodży oraz Birmie.
Opowieści o trekkingu z plecakiem na przepięknej wyspie kanaryjskiej La Palma, Majorce czy wspaniałej gościnności Irańczyków, to tylko garstka informacji, jakie poznali uczestnicy dwóch poniedziałkowych spotkań w Filii nr 4 w Skierniewicach.

W poniedziałek (17.04) Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach gościła wyjątkową postać. Piotr Wnuk, bo o nim tu mowa, to pasjonat podróży przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów. Szuka miejsc, w których można uzyskać wiedzę o kulturze odwiedzanego państwa oraz jego historii. Próbuje poznać i zrozumieć otaczający go świat.

Podczas pierwszego poniedziałkowego spotkania z młodzieżą podróżnik opowiedział o swoich wyprawach do Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Skierniewicach mogli podziwiać zdjęcia ukazujące zjawiskową wietnamską naturę, układające się w piętrową mozaikę pola ryżowe w okolicach Sa Pa, oraz olśniewająco piękną Zatokę Ha Long. Piotr Wnuk opowiedział także o niezwykłej uczynności rdzennych mieszkańców Birmy, a także o codziennym życiu rybaków zamieszkujących wioski umiejscowione wokół jeziora Inle.

Wstępem do drugiego spotkania z podróżnikiem, był pokaz parzenia kawy po Wietnamsku. Uczestnicy mogli skosztować świeżo zmielonej i zaparzonej robusty, a także dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat kawy. Po kawowym wstępnie nastąpiła prezentacja o górach. Uczestnicy spotkania wysłuchali o trekkingu po Majorce, poznali nadzwyczajną różnorodność bujnej, endemicznej przyrody La Palmy nazywanej „La Isla Verde”, czyli: Zielona Wyspa. Na sam koniec tej opowieści Piotr Wnuk zdradził jak to jest stanąć na szczycie najwyższej góry w Europie - Mont Blanc.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

Pierwsza giełda płytowa w Skierniewicach –...

Finałowy koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej i...

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA