Strażnicy we Wręczy strzeże Święty Florian

(fot. Joanna Młynarczyk)

Figura Świętego Floriana, patrona strażaków, wyrzeźbiona z ponad stuletniej lipy strzeże strażaków z OSP Wręcza. Wykonana została z drzewa, które musiało zostać usunięte z uwagi na zagrożenie przewrócenia się i uszkodzenia budynku strażnicy. Uroczystość odsłonięcia figury połączona została z obchodami dnia strażaka i poświęceniem nowego samochodu bojowego.

Mam nadzieję, że Święty Florian będzie nam służył co najmniej tyle, ile rosła ta lipa, czyli 95 lat – podkreśla Krzysztof Bodecki, prezes OSP Wręcza.

Figura Świętego Floriana umieszczona została na daszku strażnicy.

To kolejny, trzeci Florian, jakiego wykonałem dla strażaków w regionie – przyznaje Andrzej Zawadzki, artysta z Mszczonowa. – Doceniam to, że strażacy we Wręczy darowali lipie drugie życie i drzewo nie poszło na opał. Figura z pewnością będzie cieszyła oczy kolejnych pokoleń strażaków i inspirowała młodych do wstąpienia do straży – podkreślił.

Uroczystego odsłonięcia figury dokonali: prezes OSP Wręcza Krzysztof Bodecki wraz Waldemarem Suskim, prezesem zarządu oddziału powiatowego i gminnego OSP. Zaś jej poświecenia dokonał ks. Sławomir Tulin, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Mszczonowie i kapelan powiatowy strażaków.

Andrzej Zawadzki podarował strażakom jeszcze jeden prezent – misę w kształcie ryby, zakończoną strażackim toporkiem, również wystruganą z lipy.

Jest to ryba wyskakująca z fal i nurkująca, by strażakom nigdy nie zabrakło wody, sił i gotowości, by spieszyć na ratunek życia i mienia ludzkiego – podkreślił Andrzej Zawadzki wręczając strażakom prezent.

Podczas obchodów święta strażaka, miało miejsce także oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego, który druhowie z Wręczy pozyskali z OSP w Gąbinie. Samochód kosztował 500 tys. złotych.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Zagrodzie Ludowej

Pierwsza Komunia Święta w Chojnacie

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA