Wszystko wskazuje na to, że zawarty w umowie termin realizacji zadania, 11 listopada 2023 roku, jest niezagrożony, a nowy stadion zostanie oddany do użytku jesienią.

Wszystko wskazuje na to, że zawarty w umowie termin realizacji zadania, 11 listopada 2023 roku, jest niezagrożony, a nowy stadion zostanie oddany do użytku jesienią. (fot. Adam Michalski)

Prace przy modernizacji stadionu przy ulicy Pomologicznej ruszyły w wakacje 2022 roku. Od tamtej pory wiele się zmieniło, nowy obiekt rośnie w oczach, a niebawem zakończone zostaną prace związane z renowacją płyty bocznej. – Możemy zapewnić, że listopadowy termin oddania stadionu jest niezagrożony – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy MIRBUD S.A., generalnego wykonawcy.

Przejeżdżając ulicą Pomologiczną widać nowe trybuny stadionu miejskiego. Prace postępują, można nawet zauważyć, że galopują. Co słychać przy Pomologicznej?

– Zakończyliśmy prace związane z układaniem nawierzchni na boisku bocznym, treningowym i przygotowujemy się do montażu balonu, który pokryje obiekt – relacjonuje Bruger. Montaż konstrukcji nad bocznym boiskiem potrwa kilka dni. 

– Dwa dni zajmie montaż balonu, kolejne dwa potrzebujemy na instalację wszystkiego w środku – informuje Marek Rosa, kierownik kontraktu MIRBUD S.A. W ostatnich dniach zbyt silny wiatr wstrzymał prace. Dużo dzieje się także w miejscu, gdzie powstaje główna arena.

– Na głównej płycie wykonaliśmy system nawodnienia i rozpoczęliśmy układnie odwodnienia liniowego wokół płyty. Następnie pojawi się drenaż i warstwy wegetatywne, na początku będziemy obsiewać płytę trawą – słyszymy. Imponująco wyglądają nowe trybuny.

– Skończyliśmy już montaż konstrukcji głównej trybuny, aktualnie trwają prace tynkarskie oraz instalacyjne wewnątrz. Montowane są drzwi, okna, fasada aluminiowa, elewacja. Pod koniec maja przystąpimy do prac wykończeniowych – opowiada Marek Rosa. Druga trybuna, systemowa, powstanie w lipcu. Na terenie obiektu ustawione są już maszty oświetleniowe, wykonane jest nagłośnienie. 

– Niebawem będziemy robili nacelowania precyzyjne naświetlaczy, tak by spełnić wymagania 800 luksów, które nakłada Polski Związek Piłki Nożnej – dodaje kierownik. Od poniedziałku (10.05) przez najbliższe trzy tygodnie w ulicy Pomologicznej pojawią się utrudnienia w ruchu, co związane jest z pracami przy budowie nowego obiektu.

– Wpinamy się z kanalizacją sanitarną i wodociągową w istniejące sieci – mówi Marek Rosa. Utrudnienia dla zmotoryzowanych i pieszych potrwają trzy tygodnie.

Aktualnie na krótkim odcinku wyłączony jest z ruchu prawy pas prowadzący w stronę ulicy Rybickiego oraz chodnik. W przyszłym tygodniu wyłączony będzie lewy pas jezdni.

– Przez cały okres ulica będzie przejezdna. W ostatnim tygodniu prac wyłączony z ruchu będzie jedynie chodnik – dodaje. Wówczas powstanie wjazd na modernizowany obiekt.

Przypomnijmy, że obiekt przy ulicy Pomologicznej realizowany jest w większości z funduszy pochodzących z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład (28,5 mln zł). Część środków to pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (ok. 2,4 mln zł), pozostałą kwotę zabezpieczono w budżecie miasta. Wartość inwestycji to w sumie około 50 mln złotych.

Zadanie realizuje firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic, która na swoim koncie ma budowę i rozbudowę wielu obiektów sportowych, w tym m.in. stadionu dla ŁKS Łódź, Wisły Płock, Odry Opole czy hal widowiskowo-sportowych Arena Gliwice oraz Urania w Olsztynie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~LALA 5 9 miesięcy temuocena: 75% 

  PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~witek 4 9 miesięcy temuocena: 80% 

  Stadion wymagał modernizacji od 20 lat dobrze że go zrobią pytanie tylko ta pojemność ok. 3000 miejsc to za dużo jak na mecze unii chodzi max 500 osób wystaczyło by na 1500 miejsc i te 18 mln zł co miasto dokłada do niego można by było wyremontować i zrobić np. ulice Pomologiczną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~piłkarz 3 9 miesięcy temuocena: 83% 

  stadion miałby sens, gdyby miał jeszcze bieżnię i mógł być wykorzystywany przez inne kluby sportowe, w których młodzież osiąga sukcesy. Teraz będzie służył drużynie z 5 klasy rozgrywkowej a my jako mieszkańcy będziemy fundować rozrywkę garstce znajomych. Ile będzie kosztowało roczne utrzymanie stadionu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Nowy 2 9 miesięcy temuocena: 80% 

  WAŻNA SPRAWA TO NAPRAWA DROGI EWAKUACYJNEJ OD STRONY DZIAŁEK......A MOŻE NAWET ZROBIENIE CHODNIKA....I NOWEGO OŚWIETLENIA....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~brb 1 9 miesięcy temuocena: 90% 

  Skandal, że miasto razem z państwem wydają na to coś 50 milionów złotych. 1. Ile rocznie będzie kosztować utrzymanie stadionu? 2. Kto będzie za to płacił? 3. Dlaczego nie przeprowadzono żadnych konsultacji z mieszkańcami, innymi klubami sportowymi w mieście? Fajnie wydaje się cudze pieniądze, pytanie co daleJ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~SKCE 0 9 miesięcy temuocena: 86% 

  A parking to jakiej wielkości będzie tak pytam dla kolegi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Liga Jr NBA zawitała do Skierniewic

Uczą się koszykarskiego rzemiosła

Dwa zwycięstwa AZS w lidze skrzatów. Liga Jr NBA...

Wrócili pod siatkę

Podzielono ponad 2 miliony złotych na sport

Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9 najlepsze w...

Ósemka rozbiła ŁKS i jest samodzielnym liderem

Radosław Psyk najlepszy przy szachownicach

Skier-Vis zakończył sezon zasadniczy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA