Muzyczna Noc Muzeów w Mszczonowie

(fot. Joanna Młynarczyk)

W Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej na najmłodszych, a także dorosłych mieszkańców w sobotę (13.05) czekała moc atrakcji. Gminne Centrum Informacji było organizatorem Nocy Muzeów.

Warsztatami tworzenia instrumentów muzycznych dla najmłodszych, a następnie zajęciami poprowadzonymi przez członków mszczonowskiej orkiestry dętej rozpoczęły się obchody Nocy Muzeów w Mszczonowie. Dzieci nie tylko mogły obejrzeć instrumenty z całego świata, ale także spróbować zagrać na niektórych. Następnie patrole, złożone z rodzin, wyruszyły do parku, gdzie uczestnicy mieli do wykonania zadania dotyczące rodziny Maklakiewiczów, bowiem w tym dniu Gminne Centrum Informacji świętuje 10-lecie powstania Izby Pamięci Rodu Maklakiewiczów. W gabinecie Jana Adama Maklakiewicza, gdzie znajduje się mała sala wystawowa, odbywały się sesje rodzinne. Chętni mogli usiąść przy pianinie, przymierzyć historyczny kapelusz i płaszcz oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Także wyjątkową pamiątką z tegorocznej Nocy Muzeów była moneta z wizerunkiem Jana Adama Maklakiewicza, którą wszyscy chętni mogli sobie wybić w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Ten punkt programu Nocy Muzeów zorganizowany został we współpracy z Mszczonowskim Towarzystwem Historycznym.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA