Robotyka w Przedszkolu nr 3. Tu uczą się przez zabawę

(fot. Joanna Młynarczyk)

Skierniewickie Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w ramach budżetu obywatelskiego 2022 pozyskało pieniądze na nowy sprzęt. – Zakupiliśmy laptopy, tablety, a także drukarki, plotery i roboty, które będą wprowadzały dzieci w świat programowania – cieszy się Anna Stopińska, dyrektor Trójeczki. Wysokość pozyskanego dofinansowania to 100 tysięcy zł.

Sprzęt trafił już do placówki i zaczynamy pracę – mówi dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Skierniewicach.

Jedne z pierwszych zajęć z wykorzystaniem nowego sprzętu odbyły się w grupie integracyjnej Jagódki dla dzieci 4-letnich. Zajęcia poprowadziła Iwona Wacławek, wychowawczyni grupy, a także dyrektor Anna Stopińska.

Dzieci mogą podejść do tablicy, coś narysować, połączyć, odgadnąć, czyli przez zabawę zdobywają wiedzę. Elektronika wkroczyła już mocno w nasze codzienne życie i dzieci mają z nią do czynienia na każdym kroku, również w domu, dlatego w przedszkolu nie może być inaczej. My pokazujemy najmłodszym, że komputer służy nie tylko do grania, ale również do nauki – podkreśla dyrektor Anna Stopińska.

Zakupione zostały laptopy, tablety, a także drukarki, plotery i roboty. Jak zwraca uwagę kierująca placówką, tablice multimedialne były już wcześniej na wyposażeniu przedszkola, jednak nie były w pełni wykorzystywane, bowiem sprzęt komputerowy, jaki placówka posiadała, na to nie pozwalał.

Były wykorzystywane bardziej jako rzutniki. Teraz, kiedy do każdej grupy trafił już nowy laptop, tablet, drukarka, możemy efektywniej pracować. Ponadto mamy jeszcze trzy roboty na całe przedszkole, ale planujemy zrobić radę szkoleniową i nauczyć każdego nauczyciela korzystać z robotów, by służyły wszystkim dzieciom – mówi dyrektor.

Jak słyszymy, ponadto, przy wsparciu rady rodziców, zakupione zostały inteligentne gniazdka, które pozwalają oszczędzać prąd i dobrze wpłyną na ekologię.

Zanim nowoczesny sprzęt trafił do Trójeczki, na zajęciach z dziećmi wykorzystywane były tablice drukowane, książki, materiały piśmiennicze. Teraz, z wykorzystaniem nowego sprzętu, dzieci mają możliwość pisania paluszkiem po tablicy, ścierania, dotykania, z czego czerpią wielką frajdę.

Kierująca placówką zwraca uwagę na kolejne potrzeby w przedszkolu.

Teraz chcielibyśmy wzbogacić nasze place zabaw o kolejne sprzęty, głównie dla dzieci młodszych. Mamy w przedszkolu 12 grup, w sumie prawie 300 dzieci, a place zabaw niewielkie. Teren, gdzie można by było ustawić urządzenia też jest, czekamy tylko na ogłoszenie kolejnego budżetu, do którego zgłosimy wniosek – zapowiada Anna Stopińska.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Prezydent Skierniewic świadkiem w procesie o...

Jeśli nie europejskie centrum ortopedii to co?...

W pierwszym podejściu nie udało się wskazać...

Przy markecie w Skierniewicach powstaje skup...

Zastępca prezydenta Skierniewic nie zamierza...

Dwie kolizje drogowe, jedna osoba w szpitalu

2 w 1 na działkach, czyli malinotruskawka lub...

Już w piątek początek koszykarskiego...

W długi majowy weekend wybierzcie się do...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA