Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2023 | 11:14 komentarzy 1
Patrycja Kochanowska została brązową medalistką mistrzostw Polski.

Patrycja Kochanowska została brązową medalistką mistrzostw Polski. (fot. KSz Piątka)

Sześcioosobowa reprezentacja Klubu Szachowego Piątka wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych, które odbywały się w Darłówku. Z grona podopiecznych Bogdana Bodera najlepiej zaprezentowała się Patrycja Kochanowska, która wywalczyła brązowy medal.

Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych  były częścią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2023. Turniej rozgrywany był w tempie szachów klasycznych i zgromadził na starcie młode talenty szachowe z całej Polski, podzielone na dwie kategorie wiekowe do lat 12 i do lat 14.

Reprezentację Klubu Szachowego Piątka tworzyli: Patrycja Kochanowska, Zuzanna Górecka, Blanka Wiśniewska, Antoni Rosa, Jan Durzyński i Szymon Boryna.

Patrycja Kochanowska wywalczyła brązowy medal w kategorii do lat 12, zdobywając 7 punktów.

Patrycja przez cały turniej utrzymywała się na czołowych pozycjach, jednak porażka w ostatniej rundzie przesunęła ją ostatecznie na 3. miejsce opowiada Bogdan Boder, opiekun szachistów.

Zuzanna Górecka uplasowała się na 14. miejscu w tej samej kategorii. Jej dobra forma w pierwszej części turnieju zapowiadała walkę o medal, niestety pechowa porażka z późniejszą wicemistrzynią Polski oraz kolejne partie spowodowały, że turniej zakończyła poza czołową dziesiątką.

Blanka Wiśniewska zakończyła rywalizację na 29. miejscu zdobywając 4,5 punktu, natomiast w kategorii chłopców do lat 12, Szymon Boryna zajął 23. miejsce również z wynikiem 4,5 punktu.

Pomimo bardzo dobrego początku turnieju i zwycięstw nad czołowymi zawodnikami, Szymon nie zdołał utrzymać passy zwycięstw w kolejnych rundach dodaje doświadczony trener.

W kategorii do lat 14 Klub Szachowy Piątka reprezentowali Antoni Rosa i Jan Durzyński, którzy zajęli odpowiednio 35. miejsce z wynikiem 4 punktów i 42. miejsce z wynikiem 3,5 punktu.

Skierniewicki klub zajął 7. miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw, a w zawodach startowało ponad 200 najlepszych juniorów w Polsce.

Mimo niektórych trudności, wszyscy nasi zawodnicy pokazali determinację, umiejętności oraz sportowy duch. Jesteśmy dumni z ich wysiłków i wkładu, który włożyli w ten turniej i czekamy na kolejne sukcesy w przyszłości dodaje Bogdan Boder.