Pełen atrakcji piknik stowarzyszenia „Wspólna Troska”

(fot. Joanna Młynarczyk)

Ponad 100 osób, w tym 60 wolontariuszy wzięło udział w pikniku integracyjnym, jaki odbył się na terenie Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Wspólna Troska” w Skierniewicach. Zgromadził podopiecznych, pracowników, rodziców i członków stowarzyszenia oraz wolontariuszy, którzy na terenie ośrodka bawili się kilka godzin.

To piknik rodziny organizowany z okazji dnia mamy i dnia dziecka, ale nie zapominamy o tatusiach i ich czerwcowym święcie – mówi Katarzyna Walczak, koordynatorka projektu Korpus Solidarności, jego lokalnej edycji, w ramach którego odbyła się zabawa. – Piknik organizowany jest jako akcja społeczna i ma na celu integrację środowiska młodzieży, wolontariuszy, pracowników stowarzyszenia i osób niepełnosprawnych, którzy są podopiecznymi stowarzyszenia – informuje.

Impreza zgromadziła ponad 100 osób, w tym 60 wolontariuszy. Przyjechali ze szkół: Szkoły Podstawowej w Mokrej Lewej, skierniewickich podstawówek – nr 1, nr 5 i nr 9 oraz z LO im. B. Prusa.

Była zumba, mini olimpiada sportowa, tańce, malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, bańki mydlane, a dla ciała – kiełbaski z grilla, wata cukrowa, popcorn i lody.

Piknik został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA