W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się akcja

W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się akcja "Młodzi w Akcji". Szkolna społeczność doskonale bawiła się podczas Dnia Dziecka na sportowo. (fot. Adam Michalski)

Wszystkie szkoły podstawowe ze Skierniewic w czwartek (1.06) zorganizowały dla swoich uczniów sportowe gry i zabawy zabawy z okazji Dzień Dziecka. Niecodzienne wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2.

Czwartkowe wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się w ramach akcji prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i UNICEFu. "Młodzi w Akcji" to program, który był realizowany w skierniewickiej Dwójce. 

Sportowy Dzień Dziecka to wydarzenie ogólnoszkolne, na które zaprosiliśmy dzieci, i ich rodziców, dziadków oraz wszystkich tych, którzy zechcieli na sportowo odkryć walory zdrowego trybu życia − mówi Karol Skrzydło, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 2, pomysłodawca akcji.

Akcja podzielona była na dwa bloki. W pierwszym udział wzięły dzieci z młodszych klas, po południu starsi uczniowie. Atrakcji nie brakowało. Na obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 na uczestników czekały różne, tematyczne stacje. Były: przeciąganie liny, gra w zbijaka i SpeedBalla, rzuty do kosza, strzały do bramki, dobra muzyka i wioska Vikingów, w której można było, między innymi, postrzelać z łuku.

Inicjatywa była otwarta dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną. Ideą Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 było zachęcanie do aktywności fizycznej. Chcieliśmy rozpropagować w naszej skierniewickiej społeczności aktywny styl życia, bez barier i zbędnych ograniczeń − ocenia Karol Skrzydło. W akcje zaangażowali się także dyrekcja szkoły oraz rada rodziców.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Placek i Stopiński w Mistrzostwach Świata...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA