W skierniewickiej bibliotece, na swojej pierwszej indywidualnej wystawie, Aleksandra Jaworska prezentuje około 40 prac. Wystawę można oglądać do 18 czerwca.

W skierniewickiej bibliotece, na swojej pierwszej indywidualnej wystawie, Aleksandra Jaworska prezentuje około 40 prac. Wystawę można oglądać do 18 czerwca. (fot. Joanna Młynarczyk)

Z zawodu jest farmaceutką, całe swoje życie zawodowe pracowała w aptece. Dziś może oddać się swojej wielkiej pasji, jaką jest malarstwo. Aleksandra Jaworska, skierniewiczanka, doczekała się swojej pierwszej wystawy. W holu Miejskiej biblioteki Publicznej w Skierniewicach oglądać można plon jej 5-letniej pracy – wystawę „Nigdy nie jest za późno…”.

Nigdy nie jest za późno, żeby realizować swoje pasje, rozwijać swój talent i nigdy nie jest za późno, żeby chwycić za pędzel i malować – mówi Aleksandra Jaworska.

Skierniewiczanka przyznaje, że gdy zakończyła pracę zawodową, dowiedziała się o istnieniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury i Sztuki, a na uczelni o funkcjonowaniu grupy plastycznej. Zgłosiła się do niej i tak dołączyła do zespołu Anny Pokory.

Przyniosłam swoje prace, by Ania je oceniła i tak to się zaczęło – opowiada Aleksandra Jaworska.

W pracowni Plama zaczęła od akwarelek i tematyki kwiatów. Na drugim miejscu stawia pejzaże, ale maluje też konie, ptaki. Pasjonują ją morskie klimaty oraz zachody słońca.

W siedzibie głównej biblioteki przy ul. Mszczonowskiej prezentowana jest pierwsza wystawa Aleksandry – plon jej pięcioletniej pracy.

To przekrój przez całą moją dotychczasową twórczość, owoc mojej dotychczasowej pracy – mówi Aleksandra Jaworska. – Nie są tu wystawione wszystkie prace, jakie namalowałam, bo część znajduje się u bliskich, rodziny w Skierniewicach i Warszawie – dodaje.

Przyznaje, że kiedy Ania Pokora zaproponowała jej wystawę, ucieszyła się.

Było to dla mnie ogromnym wyróżnieniem, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że przyniesie mi taką radość – podkreśla artystka.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Tańsze bilety do kina. Miasto dofinasowało...

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejną...

XIII Plażowy Piknik Rodzinny "Zalewaya":...

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Rodzinny Poranek w Kinie: „Wielka przygoda...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Po intensywnym weekendzie harcerze udają się na...

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA