W skierniewickiej bibliotece, na swojej pierwszej indywidualnej wystawie, Aleksandra Jaworska prezentuje około 40 prac. Wystawę można oglądać do 18 czerwca.

W skierniewickiej bibliotece, na swojej pierwszej indywidualnej wystawie, Aleksandra Jaworska prezentuje około 40 prac. Wystawę można oglądać do 18 czerwca. (fot. Joanna Młynarczyk)

Z zawodu jest farmaceutką, całe swoje życie zawodowe pracowała w aptece. Dziś może oddać się swojej wielkiej pasji, jaką jest malarstwo. Aleksandra Jaworska, skierniewiczanka, doczekała się swojej pierwszej wystawy. W holu Miejskiej biblioteki Publicznej w Skierniewicach oglądać można plon jej 5-letniej pracy – wystawę „Nigdy nie jest za późno…”.

Nigdy nie jest za późno, żeby realizować swoje pasje, rozwijać swój talent i nigdy nie jest za późno, żeby chwycić za pędzel i malować – mówi Aleksandra Jaworska.

Skierniewiczanka przyznaje, że gdy zakończyła pracę zawodową, dowiedziała się o istnieniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury i Sztuki, a na uczelni o funkcjonowaniu grupy plastycznej. Zgłosiła się do niej i tak dołączyła do zespołu Anny Pokory.

Przyniosłam swoje prace, by Ania je oceniła i tak to się zaczęło – opowiada Aleksandra Jaworska.

W pracowni Plama zaczęła od akwarelek i tematyki kwiatów. Na drugim miejscu stawia pejzaże, ale maluje też konie, ptaki. Pasjonują ją morskie klimaty oraz zachody słońca.

W siedzibie głównej biblioteki przy ul. Mszczonowskiej prezentowana jest pierwsza wystawa Aleksandry – plon jej pięcioletniej pracy.

To przekrój przez całą moją dotychczasową twórczość, owoc mojej dotychczasowej pracy – mówi Aleksandra Jaworska. – Nie są tu wystawione wszystkie prace, jakie namalowałam, bo część znajduje się u bliskich, rodziny w Skierniewicach i Warszawie – dodaje.

Przyznaje, że kiedy Ania Pokora zaproponowała jej wystawę, ucieszyła się.

Było to dla mnie ogromnym wyróżnieniem, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że przyniesie mi taką radość – podkreśla artystka.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Raperzy opanowali piątkową scenę w...

GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA