Trwają rozmowy z następcą Tesco w Skierniewicach

(fot. Mariusz Jaworski)

Prezydent mówi – nie dopuszczę do rozbudowy dawnego Tesco w proponowanym przez nowego właściciela nieruchomości kształcie. Nie do przyjęcia są plany podwojenia powierzchni pawilonów handlowych, kosztem miejsc parkingowych – dodaje.

Mieszkańcy mówią: – Spróbujmy zablokować tę inwestycję, może warto, by to miasto stało się docelowo właścicielem nieruchomości. Nam handlu wielkopowierzchniowego wystarczy.

– Zablokować tej inwestycji planem się nie da. Dla tego obszaru istnieje plan i umożliwia powstanie na nieruchomości dwukondygnacyjnego obiektu handlowego – mówi Dariusz Boguszewski naczelnik biura planowania miejskiego ratusza.

Urzędnicy stoją natomiast na stanowisku – inwestor może uruchomić działalność, ale de facto w granicach wcześniej funkcjonującego marketu. Inwestor tymczasem przedłożył plan, na którym widać, że jest zainteresowany podwojeniem powierzchni handlowej – rozbudowy obiektu, tak, by bryła pawilonu, tworzyła kształt L. Druga część blaszaka powstać miałaby na działce od strony Castoramy, zamykając nijako plac, na którym funkcjonowało Tesco.

Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk przyznaje: – Mam świadomość tego, że inwestor ma wrażenie, że nie znajduje zrozumienia ratusza. Samorządowiec potwierdza: – Faktycznie, usłyszałem uwagę od właściciela nieruchomości, że przy takim stanowisku miasta, rozważy, czy oby nie wycofać się z planów. Sądzę, że zastrzeżenie jest elementem gry negocjacyjnej biznesmena. Ze swojej strony mogę zapewnić mieszkańców – nie zgodzimy się na powiększenie przestrzeni sprzedażowej kosztem miejsc postojowych. Naturalnie, rozwiązaniem w tej sytuacji jest budowa parkingu podziemnego, nie sądzę jednak, by inwestor ten scenariusz w ogóle brał pod uwagę.

Miasto postawiło firmie również warunek, dotyczący organizacji infrastruktury, związanej z prowadzoną działalnością. Chodzi o wyeliminowanie uciążliwości, jaką dotychczas rodziło posadowienie na tyłach pawilonu (od strony bloków) wymienników ciepła, agregatorów. Ratusz zobowiązał projektującego  do zmiany technologii ogrzewania obiektu (pompa ciepła). Miasto zastrzegło również przestrzeń, w jakiej powinna być zorganizowana rampa – dowóz towarów. Ta przestrzeń ma być zorganizowana od strony marketu budowlanego, nie pod oknami mieszkańców. Teren przemysłowy ma być odgrodzony wysoką zielenią od budynku mieszkalnego.

– Postawiliśmy również warunki dotyczące infrastruktury wokół obiektu. Wprawdzie w trakcie prac planistycznych okazało się, że miejski chodnik wzdłuż ulicy Liska oraz oświetlenie znajduje się w części na działce prywatnej – na gruncie inwestora, udało nam się jednak dojść do porozumienia z właścicielem nieruchomości i ten zgodził się na dobudowanie ścieżki rowerowej – słyszymy w ratuszu.
 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 52

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 5
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 8
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 6
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

13Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Budowlaniec 13 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Niechcący przeczytałem komentarze, a staram się to zazwyczaj pomijać. Niestety najwięcej do powiedzenia zawsze mają Ci, którzy mają o przedmiocie rozmów najmniejsze pojęcie. Zmiana władzy? przecież to prywatny teren, jest plan ZP i WZ i co tu więcej ? Inwestor coś tam chce ponad to co może to sobie negocjuje, miasto też coś chce ugrać, ale zmiana władzy?, Blok z małą ilością miejsc? biedronki i CCC? No co to ma do tej nieruchomości? Ręce opadają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 12 10 miesięcy temuocena: 100% 

  HAMBURG !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Biedronka 11 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Parking???A jaki jest w Biedronce i CCC???Dwa oblegane sklepy i tak naprawę zero parkingu. Teraz budynek (Tesco)niszczeje parking stoi pusty a młodzież ma gdzie się spotykać.Wstyd I porażka urzędu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~dziwne 10 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak deweloper budował wieżowiec na Widoku koło Nowobielańskiej (nowe widoki), to miasta nie interesował plan zagospodarowania przestrzennego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tyle 9 10 miesięcy temuocena: 82% 

  Miasto stawia warunki? A co miasto oferuje mieszkańcom? 1700 osób wyparowało. Mamy stary basen, gdzie klinika Paleya, gdzie park wodny, gdzie uzdrowisko? Teraz nawet ciuchów nie będzie, bo miasto stawia warunki? Czas stąd uciekać panie Jażdżyk.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~MMM 8 10 miesięcy temuocena: 33% 

  No sorry ale co ma miasto do kliniki Paleya? Przecież nie wybujuje jej za fundacje, dało atrakcyjną działkę za 1zł niby co miało dać więcej bo nie rozumiem tutaj?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Za to boiska dla piłkogłowych są co krok

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pawlo 6 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Nie uciekać tylko zmienić władzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Postepowy 5 10 miesięcy temuocena: 77% 

  Trochę zaczyna przupominc budowę dekady ograniczenia stwarzane przez władzę i powstał dziwny stwor, głupota. Czy nasze miasto wyjdzie w końcu z myślenia średniowiecznego. Sami wiemy, że małe sklepy są drogie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Yutub 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Moim zdaniem to nie wypali i Tesco będzie sobie stało tak jak stoi od dwóch lat, aż do momentu jak zacznie się rozsypywać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ciekawe 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Czyli jeśli ktoś chce budować blok na malutkiej działce bez miejsc parkingowych nie ma problemu ale przy galerii która będzie miała parking problem jest?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Paluch 2 10 miesięcy temuocena: 79% 

  Czy jakiś artykuł Głosu jest rzetelny? Nie sądzę. To tuba, dla każdego kto da więcej. Dziennikarze są nie przygotowani do tematu i piszą głupoty. Straszne. Pan Prezydent w roku wyborczym powie wszystko, aby zdobyć głosy, a co później to ma to już gdzieś. Przykład? Remonty dróg odkładane na czas przedwyborczy. Brak pomysłu na zagospodarowanie zalewy. Brak, drugiego wiaduktu, co ja piszę brak nawet planów. Porażka, ale ważne że swojaki mają pracę.!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pawlo 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Piotr Nowakowski o czytaniu i siatkówce w...

Wiemy, która szkoła najlepiej przygotowuje do...

W Szkole Podstawowej numer 1 w Skierniewicach dużo...

Rozmowa z ekspertem wokół filmu "Pokój...

"Ambasador" Mrożka na scenie Centrum Kultury i...

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

"Pieśń ziemi" - filmowa podróż w Dyskusyjnym...

Po pierwsze – myśl, co jesz. Po drugie – nie...

NOWE SHOW jak z bajki

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA