Kulinarne czary mary przyprawione kulturą. W CKiS rusza Piwnica Browar Strakacza

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Gdy odwiedzaliśmy piwnicę, jeszcze nie pokazano nam gotowego menu, cen, czy godzin otwarcia – gospodarz zaprasza na wielkie otwarcie. Pozostaje zwiedzenie wnętrz.

Przestrzeń piwnicy nie będzie restauracją kameralną, miejsca pod półokrągłymi ceglanymi sklepieniami nie zabraknie.  Sala zielona, glamour, kawiarniana…

Jedzenie i dobre menu to za mało, by posadzić gości za stołami, ale ma być atutem otwieranej w podziemiach Centrum Kultury i Sztuki kawiarni-restauracji.

Właściciel ma ambicję uczynić wnętrza atrakcyjnymi dla klientów – bywalców. Są więc dzikie zielenie i rajskie rośliny, jest typowo pubowy klimat, jest sala dla wymagających – tzw. glamour, ze szklanymi, bogatymi żyrandolami i lustrami w ciężkich złotych ramach, i stoły dębowe.  Są przestrzenie z oryginalnymi fotelami à la mile maison – eleganckie fotele kreują wyjątkową przestrzeń zarezerwowaną dla szukających miejsca, gdzie zatrzymają się na dłużej. Eleganckie i komfortowe wnętrze dla wymagających, sale dla barowych fanów i lubiących „jakby luksusowe” przestrzenie. Jest oczywiście pokaźny bar i zapowiedź – tu podawane będą dobre piwa kraftowe, nie produkty chmielopodobne, ogólnie dostępne na rynku.

 – Browar będzie warzył piwo tylko dla nas – Pils Skierniewicki oraz pszeniczne – tak brzmi zapowiedź restauratora, który w logotypie umieścił markę – dobro Skierniewic – Browar Skierniewice.

  A jedzenie?

Są dwie organizacje, które certyfikują na całym świecie restauracje serwujące pizzę neapolitańską.

–  Chcemy dołączyć do elity i być certyfikowaną restauracją – mówi Bernard Czechowski, właściciel otwieranej w podziemiach CKiS kawiarni-restauracji.

 W województwie łódzkim,  jak na razie, jest tylko jedna restauracja, którą Włosi z Neapolu certyfikowali – znajduje się w Pabianicach.

– Będziemy drudzy – przekonuje Czechowski. – Będziemy robić  pizzę według oryginalnej receptury i z produktów włoskich.

Porządkując – pizza neopolitańska uznawana jest za najlepszą na świecie, choć… ta poezja nie musi każdemu odpowiadać. Czym różni się od innych? Najprościej – ciasto przypomina naleśnik – jest wyjątkowo cienkie, ale okala je gruby, puchaty rant. W domowych warunkach – nie do odtworzenia. Kluczem, pomijając recepturę, jest piec.

– Pizza neapolitańska nie nadaje się na dowóz, chcemy nauczyć skierniewiczan jeść na mieście, a raczej wyprowadzić ich na nowo na miasto – mówi restaurator.

W Skierniewicach wszyscy jedzenie rozwożą. Oni mówią – chcemy, by przyszli do nas, zaczęli wychodzić z domów.  Dodatkowym argumentem w tym kierunku ma być dobra muzyka – koncerty jazzowe, bluesowe – muzyka na żywo.

– Marzyłbym sobie, by takie koncerty odbywały się dwa razy w tygodniu. Jesteśmy otwarci na młode talenty, jak ktoś będzie chciał zaśpiewać, bądź zagrać, zapraszamy. Jesteśmy za tym, by do Piwnicy wrócili również stand-uperzy.

Sceny w piwnicy jeszcze nie ma, ale jak słyszymy – jest zaprojektowana, pozostaje spróbować ją zrobić do otwarcia lokalu.

W Browarze podawane będą mięsa i danie mieszczące się w przestrzeni – kuchnia z południa Europy.

Wielkie otwarcie w sobotę (3.06) o godz. 19.00.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Raperzy opanowali piątkową scenę w...

GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA